Kamery live
prognoza pogody

Radni powiatowi wyrazili zgodę na służebność przesyłu dla MPEC

29 marca 2022 14:16

Rada Powiatu Nowotarskiego większością głosów wyraziła zgodę na ustanowienie służebności przesyłu dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Nowy Targ, w związku z prowadzoną w obrębie budynku starostwa budową sieci ciepłowniczej. Służebność przewidziana jest w formie jednorazowej płatności. 

Radni powiatowi wyrazili zgodę na służebność przesyłu dla MPEC

Służebność polegać będzie w szczególności na bezwarunkowej zgodzie na istnienie sieci, instalacji i urządzeń ciepłowniczych na nieruchomości oraz zapewnieniu nieodpłatnego i swobodnego dostępu do sieci w celu dokonywania remontu, konserwacji, modernizacji lub usunięcia awarii. Dotyczy południowo-wschodniej części nieruchomości. 

-Służebność przewidziana jest w formie płatnej, jednorazowej – coś podobnego, jak wcześniej procedowaliśmy po stronie zachodniej – wyjaśniał Krzysztof Sanek, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Nowym Targu – W tamtym wypadku wycena wyniosła 44 tysiące złotych. Tu też będzie to przedmiotem wyceny i po umocowaniu przez państwa, zarząd będzie podpisywał niezbędny protokół  i akt notarialny obciążenia służebnością.

 

os 29.03.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również