Kamery live
prognoza pogody

Radio Alex nie do poznania

Mieszkańcy Podhala nie poznają swojego regionalnego radia. Góralskie utwory są w szczątkowej ilości.

Radio Alex nie do poznania

Najstarsza prywatna rozgłośnia radiowa w Polsce założona w 1990 roku zupełnie się zmieniła. Nie ma już góralskiej muzyki, która dominowała w rozgłośni oraz stałych programów.

– Jak włączyłam radio, to nie mogłam uwierzyć, ze to jest Radio Alex – mówi Ewa. – Myślałem, że ktoś przestawił częstotliwość. Dwa razy ustawałam, bo nie mogłam uwierzyć w to, co jest nadawane – dodaje.

Zupełnie nowa ramówka pojawiła się od 1 kwietnia i nie jest to primaaprilisowy żart. Z anteny wyparte zostały tradycyjne góralskie utwory, które zastąpione zostały utworami jakie można usłyszeć we wszystkich innych stacjach radiowych.

Powodem zmian jest sprzedaż radia nowej zagranicznej firmie.

Radio Alex w starej ramówce nadaje tylko internecie.

Redakcja 08.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

6 komentarzy
Jo 23:41 08.04.2022

W końcu bo tego bełkotania i tych prowadzących nie dało sie słuchac a teraz jest zajefajnie pozdrawiam tych co to boli

Tragedyjo 21:50 08.04.2022

Masakra co za kraj,wszystko sprzedac i zyc na łasce obcych.

Realez 21:40 08.04.2022

No takiego bałwana już dawno nie widziałem…

Bonifacy 14:33 08.04.2022

chyba ostatnia lokalna rozgłośnia poszła się paść. A swoją drogą dziwne że taki spryciarz jakim jest P (...) dał się wystrychnąć na dutka. Jedno jest pewne straciliśmy źródło informacji - było jakie było ale można było posłuchać wywiadów rozmów itd, a teraz wiadomości i nic więcej

Mr.X 11:38 08.04.2022

Polaku patrioto. Sprzedaż radia komercyjnego, jakim jest, radio alex nie jest zdradą Polski. A tym bardziej czynem karalnym. Każdy, kto posiada dobra czy to fizyczne, czy inne ma prawo je sprzedać, komu chce. Jeżeli twierdzisz, że brakuje takiego radia i powinno być takowe na Podhalu... zakasać rękawy i zrobić coś samemu, a nie patrzyć, żeby inni żyje pod dane dyktando. A poza radio alex w starym formacie nadaje online, więc można ich dalej słuchać.

Polak Patriota 10:55 08.04.2022

Ten kto sprzedał radio "ALEX" zagranicznej firmie, ten dopuścił się zdrady Polski i powinien za to stanąć przed sądem. Już jest po radiu, chyba, że ktoś odzyska je spowrotem, ale w zagranicznych mackach, to już nie nasze radio. Polacy obudźcie się, bo niedługo może Polska zniknąć i będą tylko radia po Ukraińsku.

Zobacz również