Kamery live
prognoza pogody

Radevormwald wspiera nowotarską OSP

21 grudnia 2022 16:06

W minionym tygodniu radna Ewa Garbacz została zaproszona przez burmistrza miasta partnerskiego Radevormwald, Johannesa Mansa. W obecności I Zastępcy Burmistrza, Simona Woywoda i radnego Jörga Webera, mogła przyjrzeć się sześciu zestawom ubrań strażackich, które zostały zakupione dla strażaków-ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej na Kowańcu.

Radevormwald wspiera nowotarską OSP

Podczas kwietniowej wizyty w Nowym Targu, m.in. w budynku OSP, gdzie zamieszkują uchodźcy z Ukrainy, przedstawiciele miasta Radevormwald przekazali dary dla Ukraińców. Radny Jan Łapsa zgłosił wtedy potrzebę zakupu ubrań dla nowotarskich strażaków. Dzięki staraniom radnej Ewy Garbacz, strona niemiecka zakupiła sześć zestawów ubrań i wkrótce oficjalnie przekaże je strażakom-ochotnikom z Nowego Targu. Burmistrz Johannes Mans, jego zastępca Simon Woywod, radny Jörg Weber i radna Ewa Garbacz cieszą się, że mogą skutecznie wspierać straż pożarną na Kowańcu.

mat. nadesłane

os 21.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również