Kamery live
prognoza pogody

Rada zabezpieczyła środki na wykonanie remontu ul. Królowej Jadwigi

10 grudnia 2021 18:21

Podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta podjęto uchwałę dotyczącą zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej, zwiększając limit wydatków na przebudowę przejść dla pieszych na ul. Królowej Jadwigi o 156 tys. zł. Było to niezbędne, by miasto mogło do 15 grudnia podpisać umowę z wykonawcą, a tym samym – skorzystać z dofinansowania w wysokości 421 tys. zł otrzymanego na ten cel z budżetu państwa. 

Rada zabezpieczyła środki na wykonanie remontu ul. Królowej Jadwigi

Podjęcie uchwały było głównym powodem zwołania nadzwyczajnej sesji – kolejna, już budżetowa odbędzie się 22 grudnia, podczas gdy 15 grudnia mija termin podpisania umowy z wykonawcą. Dotrzymanie terminu jest warunkiem otrzymania dofinasowania z budżetu państwa. 

Kwota, jaką zaproponował wykonawca – firma Kiernia z Ratułowa – to 1 mln 330 tys. zł – czyli o 136 tys. zł więcej, niż przewidywano. Do tego dochodzi jeszcze 20 tys. zł kosztów związanych z nadzorem inwestorskim. By dofinansowanie nie przepadło, limit wydatków musiał zostać zwiększony poprzez podjęcie uchwały w trybie nadzwyczajnym.  

 

os 10.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również