Kamery live
prognoza pogody

Rada powiatu nowotarskiego podjęła rezolucję w sprawie uzdrowisk

29 marca 2021 18:01

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Nowotarskiego podjęto temat braku wsparcia dla gmin uzdrowiskowych w Krajowym Planie Odbudowy. Rada podjęła rezolucję, w której wyraża głębokie zaniepokojenie pominięciem w tym strategicznym planie uzdrowisk.

Rada powiatu nowotarskiego podjęła rezolucję w sprawie uzdrowisk

zdjęcie ilustracyjne

W treści rezolucji czytamy: „Uzdrowiska to nie tylko zakłady lecznictwa uzdrowiskowego ale także hotele, pensjonaty, gastronomia i liczne atrakcje turystyczne, które w okresie pandemii przestały funkcjonować. Obszary te nie mogą działać bez infrastruktury uzdrowiskowo-turystycznej. Infrastruktury powstającej z inicjatywy samorządów lokalnych, właśnie  przy wsparciu środków zewnętrznych. Gminy uzdrowiskowe i podmioty gospodarcze działające w nich muszą mieć możliwość pozyskania finansów na nowe inwestycje. Dlatego stanowczo prosimy o zdecydowane działania mające na celu odwrócenie prognozowanych zagrożeń, które mogą spowodować likwidację uzdrowisk a na pewno doprowadzić do regresu poziomu życia społecznego – gospodarczego i zubożenia lokalnych społeczności”.

Rezolucja została podjęta jednogłośnie i skierowana do przedstawicieli rządu, parlamentarzystów z terenu Podhala oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 29.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również