PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Rabkoland wśród najlepszych parków rozrywki w Europie! Rekordowa liczba nagrodzonych w Polsce

2 grudnia 2020 13:33

Rabkoland znalazł się w gronie 10 najlepszych parków rozrywki w jednej z głównych kategorii prestiżowego plebiscytu European Star Award, organizowanego już od 10 lat przez ceniony, niemiecki magazyn Kirmes & Park Revue. Rabkoland wyróżniono w kategorii dla mniejszych parków rozrywki – „Najlepsze parki tematyczne w Europie z wynikiem odwiedzin poniżej 1 mln”. Doceniono także inne polskie parki rozrywki i oferowane przez nich atrakcje. Według szacunków, polskie parki rozrywki (których jest już około 200) odwiedziło w 2019 roku ponad 18 milionów gości.

 

Rabkoland wśród najlepszych parków rozrywki w Europie! Rekordowa liczba nagrodzonych w Polsce

Rabkoland z Rabki-Zdrój po raz pierwszy w historii European Star Award został umieszczony na liście 10 najlepszych obiektów tego typu. 

-Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, które pokazuje ile pracy włożyliśmy w zmianę naszego obiektu, przez co został zauważony na arenie międzynarodowej. To również dla nas duża nobilitacja do dalszych działań i światełko, w tych trudnych czasach, kiedy to musieliśmy w środku sezonu zwolnić prawie 100 osób – komentuje Kamil Szura, manager ds. marketingu w Rabkolandzie. 

Choć kiedyś można było tylko pomarzyć o takich atrakcjach, jak te dostępne „na zachodzie”, to w 2020 widać już wyraźnie – nie mamy się czego wstydzić, jeśli chodzi o polskie parki rozrywki! Choć nagrody dla najlepszych parków rozrywki i atrakcji przyznawane są już od 10 lat, po raz pierwszy wyróżnionych zostało tak wiele parków z Polski.

Największym zaskoczeniem okazało się wyróżnienie dla Rabkolandu, niewielkiego parku rozrywki dla dzieci z Rabki-Zdroju w Małopolsce. Rabkoland znalazł się wśród 10 najlepszych parków w jednej z głównych kategorii, obejmującej mniejsze parki: „Najlepsze parki tematyczne w Europie z wynikiem odwiedzin poniżej 1 mln”! Oznacza to, że kolejny małopolski park rozrywki dołączył do europejskiej czołówki.

Rabkoland to niewielki, ale wypełniony atrakcjami park rozrywki, którego główną grupą docelową są najmłodsi. W ostatnich latach został podzielony na pięć stref tematycznych – Machinarium, Góralsko Dżungla, Dolina Trzmiela, Cyrk Luna i Wioska Wikingów, z których każda wypełniona jest atrakcjami dla dzieci w wieku 1-12. Zmianą, dzięki której park został doceniony po ponad 30 latach istnienia, jest wyjątkowo dopracowana w ostatnich sezonach tematyzacja. Właściciele parku postawili na dekoracje i drewniane atrakcje tworzone przez lokalnych, podhalańskich twórców: snycerzy, rzeźbiarzy i malarzy. Dzięki systematycznej wymianie starszych, używanych karuzel na nowe atrakcje, projektowane specjalnie dla Rabkolandu, w 2020 roku park cieszył się doskonałymi opiniami.

W kategorii „Najlepsze duże parki tematyczne w Europie” – tu bez zaskoczenia – na liście znalazł się Park Rozrywki EnergyLandia z Zatora w Małopolsce. EnergyLandia zajęła 6. miejsce (na 1. miejscu, niezmiennie, pozostaje Europa-Park). Po raz pierwszy doceniony został także polski aquapark. 10. miejsce w kategorii „Najlepsze parki wodne w Europie” zajmuje otwarty w tym roku we Wręczy obok Mszczonowa (Mazowieckie) park wodny Suntago.

To nie koniec nagród dla Polski! Doceniono także pojedyncze atrakcje znajdujące się w tych i innych parkach na terenie naszego kraju. Wśród najlepszych kolejek górskich znajdziemy dwa rollercoastery (Zadra i Hyperion) z EnergyLandii oraz Lecha z Legendii (Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, śląskie). W kategorii najlepszych nowych przejażdżek w Europie wyróżniono aż trzy polskie atrakcje – spływ pontonowy Dolina Jagi z Legendii oraz dwie atrakcje z parku Majaland w Kownatach (woj. lubuskie).

Sporo nagród otrzymały także polskie atrakcje wodne. Aqua Spinner w Aquaparku Reda (woj. pomorskie) został wybrany na nr 1. w kategorii „Najlepsze nowe atrakcje wodne”! Na tej samej liście znajdziemy także zjeżdżalnia Jungle Eclipse i Tiger’s Race z Suntago. Speed Water Coaster z EnergyLandii znalazł się z kolei wśród 10 najlepszych atrakcji wodnych w Europie.

Według szacunków, polskie parki rozrywki (których jest już około 200) odwiedziło w 2019 roku ponad 18 milionów gości. Nie tylko Polaków, ale także Czechów, Słowaków i Ukraińców, którzy coraz tłumniej wybierali polskie parki jako główną atrakcję weekendowych wycieczek do naszego kraju. Choć pandemia odbiła się na tej branży wyjątkowo mocno, hamując jej intensywny rozwój, wszystko wskazuje na to, że polski boom na rozrywkę trwa, a jakość naszych atrakcji doceniają także za granicą.

mat. prasowy

os 02.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również