Kamery live
prognoza pogody

Rabkoland otworzył nowe atrakcje i wyłonił Mistrzów Polski w dojeniu sztucznej krowy!

17 lipca 2023 11:23

Sobota w Rabkolandzie upłynęła pod znakiem mistrzowskiej zabawy oraz otwarcia Ogródecka i Spiżarni! Pierwszą z atrakcji wypełniają olbrzymie warzywa, a drugą zapasy Cioci Maryni spowite ciemnością… i piskiem myszy. W tym dniu odbyły się także XXII Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy, w których udział wzięło kilkadziesiąt osób. Liczyła się technika, spryt i szybkość. W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Budzeń, a w kategorii mężczyzn jej syn Paweł Budzeń z Boczków.

Rabkoland otworzył nowe atrakcje i wyłonił Mistrzów Polski w dojeniu sztucznej krowy!

XXII Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy w Rabkolandzie już oficjalnie za nami. Sobotnie wydarzenie (15 lipca) przyciągnęło do parku rozrywki tłumy odwiedzających. Część z nich chciała wziąć udział w kultowym konkursie, a część jedynie zobaczyć zmagania na własne oczy. Zasady były proste. Najpierw zapisy, a następnie rywalizacja, polegająca na wydojeniu jak największej ilości mleka w ciągu minuty z krowy Robculi. Mierzył je specjalny „krowi doktor”.

– W tym roku w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Budzeń z Boczków, która w dogrywce wydoiła 1770 ml mleka. Druga lokata przypadła Bożenie Owsiak z Lipnicy Małej, która w dogrywce przegrała o włos. Uzyskał wynik 1720 ml mleka. Trzecia pozycja przypadła Marcie Augustyn z Kamionki Małej z wynikiem (pierwsza runda) – 1750 ml mleka. W kategorii mężczyzn zwycięzcą okazał się Paweł Budzeń z Boczków – 3200 ml mleka, drugi był jego brat Michał Budzeń również z Boczków2800 ml mleka, a trzeci Krzysztof Sioda z Radomyśla nad Sanem – 2700 ml mleka. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i przekazujemy zasłużone wyróżnienia. Mowa o nagrodach pieniężnych, pucharach, dyplomach i upominkach rzeczowych. Uczestnicy z lokat od 4 do 10 również otrzymali prezenty rzeczowe – tłumaczy Kamil Lech, rzecznik prasowy Rabkolandu.

Nowe atrakcje otwarte

Sobotnie zmagania były częścią wyjątkowej zabawy czekającej na osoby odwiedzające park. Mali Goście mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, podczas których pod czujnym okiem animatorów kolorowali kartonowe krówki i wykonywali maski w kształcie bohaterki dnia. Tradycyjnie też dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji oraz dwóch nowości na Farmie Cioci Maryni!

Ogródecek

Ogródecek to atrakcja o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Mowa o miejscu pełnym gigantycznych warzyw, które wyrosły na dachu Spiżarni. Można tam zobaczyć olbrzymie marchewki, pomidory, rzodkiewki, czy papryki. Nie brakuje także dydaktycznych tabliczek z obrazkami i informacjami wyjaśniającymi, dlaczego warto jeść warzywa i ile dostarczają one witamin. Ogródecek to również doskonała przestrzeń do zrobienia wspólnego zdjęcia, którego będzie niezwykłą pamiątką dla całej rodziny. Teren warzyw zabezpieczono drewnianym ogrodzeniem, co dodatkowo nadaje okolicy lokalnego uroku. Idealnie prezentuje się ona na tle drzew i bogatej zieleni.

Spiżarnia

Drugą wyjątkową atrakcją w strefie jest Spiżarnia mieszcząca pięć różnych pomieszczeń. Znajduje się tam m.in. zielarnia oraz kuchnia. To pokoje wypełnione narzędziami ogrodowymi, skrzyniami, koszami, beczkami czy workami ze zbożem. W tym miejscu Ciocia Marynia przygotowuje swoje przetwory oraz zdrowe herbatki. W podziemnych korytarzach jest ciemno i chłodno, przez co najmłodsi poczują dreszczyk emocji. Wyczuwa się obecność myszy, mimo że w ogóle ich nie widać. Goście obserwują ponadto m.in. kominek z efektem palącego się drewna. Rozwiązań audiowizualnych jest jednak dużo więcej. Całość tworzy immersyjną przestrzeń, która została wybudowana według najnowszych światowych standardów realizacji tego typu atrakcji.

– Słuchamy odgłosów małych gryzoni oraz czujemy, jak gdyby poruszały się one po podłodze. To fantastyczna interaktywna zabawa, która przypadnie dzieciom do gustu i pozwoli wyostrzyć ich wyobraźnię, a także spostrzegawczość. Wiele osób tęskniło za zlikwidowanym w 2016 roku Pałacem Strachów. Dziś dawny dreszczyk powraca, ale w nieco innej odsłonie. Atrakcja jest dedykowana nawet dla znacznie młodszych osób – zdradza Kamil Lech. Co ważne Spiżarnia jest połączona z Ogródeckiem. O tym, w jaki sposób do tego doszło, mali Goście mogą przekonać się, odwiedzając atrakcję.

Na terenie Farmy Cioci Maryni pojawiły się także kolejne toalety, a wraz z nimi przewijalnia z pokojem do karmienia. Jest to największe tego typu miejsce w całym obiekcie.

Jeszcze więcej zabawy!

Ze wszystkich atrakcji Goście będą korzystać do zakończenia sezonu. Oczywiście do tego jeszcze długa droga, tym bardziej że Rabkoland już przygotowuje kolejne imprezy podczas trwającego lata. – 5 sierpnia planujemy event pod nazwą „Krucabomba! Impreza wynalazcy”, a 19 sierpnia Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balona gumy do żucia. Już dziś serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia – zachęca Kamil Lech.

/źródło: Rabkoland/

redakcja 17.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również