Kamery live
prognoza pogody

Rabczańscy i nowotarscy policjanci cieszą się z nowego radiowozu

24 stycznia 2019 15:15

W czwartek tj. 24 stycznia 2019 roku odbyło się uroczyste wręczenie kluczyków do nowego radiowozu zakupionego w grudniu 2018 roku na potrzeby Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.

Rabczańscy i nowotarscy policjanci cieszą się z nowego radiowozu

W przekazaniu radiowozu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu  insp. Robert Bartosz, Komendant Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju podinsp. Henryk Chudy, Burmistrz Rabki-Zdroju mgr Leszek Świder, Wójt Gminy Raba Wyżna mgr Andrzej Dziwisz  oraz Wójt Gminy Spytkowice mgr Ryszard Papanek.

Zakup nowego samochodu możliwy był dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Kwotę 32.500 złotych przekazał Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, a po 5 tysięcy złotych na ten cel przeznaczyła Gmina Raba Wyżna oraz Gmina Spytkowice. Pozostała część pieniędzy pochodzi z budżetu Komendy Głównej Policji. Nowy radiowóz to Opel Mokka X z napędem 4×4. Samochód jest wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 1,4 litra i mocy 103 KM. Nowy radiowóz będzie wykorzystywany w służbie przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego. Samochód pozwoli policjantom na szybszą reakcję na zgłoszenia co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości podległych rabczańskiemu komisariatowi.

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu insp. Robert Bartosz za wsparcie w zakupie nowego radiowozu serdecznie podziękował Panu Burmistrzowi Rabki-Zdroju oraz Wójtom Gminy Raba-Wyżna i Spytkowice.

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 24.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również