Kamery live
prognoza pogody

Puchar Nowego Targu w narciarstwie biegowym?

13 lutego 2019 14:50

“Jeśli budujemy zimową atrakcyjność na biegówkach, to fajnie, że mamy Bieg Podhalański, ale moglibyśmy mieć w kalendarzu trochę więcej” – mówił na ostatniej Komisji Sportu, Turystyki i Promocji radny Michał Glonek, proponując rozważenie propozycji zorganizowania Pucharu Nowego Targu w narciarstwie biegowym.

Puchar Nowego Targu w narciarstwie biegowym?

Radni podczas posiedzenia komisji, które miało miejsce jeszcze  końcem stycznia, rozmawiali m.in. o kalendarzu miejskich wydarzeń i sposobie ich promocji. W toku dyskusji zakiełkował nowy pomysł.

-Czy nie byłoby fajną sprawą, tak luźno, amatorsko, na próbę, zorganizować coś, co może mieć dla miasta promocyjne znaczenie. Mamy praktycznie wszystko, jest kwestia tego, żeby rzucić temat, zorganizować takie amatorskie sędziowanie i wydaje mi się, że mogłoby to być ciekawe – mówił radny Michał Glonek o pomyśle zorganizowania Pucharu Nowego Targu w narciarstwie biegowym, który mógłby być  dodatkowym produktem turystycznym dla miasta – Jeśli budujemy zimową atrakcyjność na biegówkach, to fajnie, że mamy Bieg Podhalański, ale moglibyśmy mieć w kalendarzu trochę więcej. 

Dla porównania , radny przywoływał tutaj takie imprezy sportowe jak Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim, czy Kolarskie Grand Prix Nowego Targu na “kole”.

-Jedna edycja biegowa mogłaby być podobna – ktoś tam odpada po każdym kółku. Formuła jest do dogrania – mówił.

/os

fot. ps

os 13.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również