Kamery live
prognoza pogody

Przywitanie Lata – okazja do otwarcia serca

29 czerwca 2024 21:42

NOWY TARG. Jeden z największych muzycznych festiwali na Podhalu – nowotarskie Przywitanie Lata – stwarza sposobność do czynienia dobra, ratowania zdrowia i życia w różnych formach.

Przywitanie Lata – okazja do otwarcia serca

Mocną grupą stawili się na rynku wolontariusze (ale i podopieczni) Fundacji dla „Chatki” i miejscowego Koła PSONI, by w roku 35-lecia istnienia zbierać środki na wkład własny do zakupu samochodu transportowego, który będzie służył dowożeniu na zajęcia podopiecznych z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Związku Podhalan w Bańskiej Niżnej zorganizowały natomiast kiermasz słodkich wypieków i sprzedają je uczestnikom imprezy, pomagając w zbieraniu środków na okulistyczną terapię genową dla zagrożonej utratą widzenia Marysi Białońskiej

Na rynku pojawiła się też warszawska Fundacja DKSM, której misją jest walka z nowotworami krwi. Zachęca ona do rejestrowania się w gronie potencjalnych dawców szpiku. Służy to z kolei ratowaniu życia cierpiącej na białaczkę Martyny Truty.

(asz)

Fot. Paweł Kos

Anna Szopińska 29.06.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również