Kamery live
prognoza pogody

Nowe przyłącza gazowe – informacje z 62 sesji Rady Miasta Nowy Targ

26 marca 2024 12:00

Na wczorajszym posiedzeniu rady pojawili się goście: Dyrektor Polskiej Spółki Gazownictwa w Krakowie Paweł Firlej oraz kierownik nowotarskiej gazowni – Jan Pawlikowski.

Nowe przyłącza gazowe - informacje z 62 sesji Rady Miasta Nowy Targ

Dyrektor Polskiej Spółki Gazownictwa w Krakowie Paweł Firlej podjął w swojej prezentacji wiele tematów, które omówił w sposób dokładny i wyczerpujący, w tym statystyki dotyczące działalności spółki na terenie małopolski, gdzie został zarejestrowany najwyższy w Polsce stopień gazyfikacji. Ważnym wątkiem było przyłączenie oraz modernizacja sieci gazowych na terenie miasta – w tym roku planowane jest przyłączenie około 400 nowych odbiorców, w kolejnych latach liczby te oscylują bardziej około 50-ciu. Nowe planowane sieci, to między innymi osiedla: Nowe, Zadział i Robów, ale także południowa część miasta, w pobliżu Szaflar. Jeśli chodzi o często poruszany temat regulacji unijnych dot. warunków technicznych:

 – Ta regulacja w żaden sposób nie wprowadza ograniczeń dotyczących możliwości stosowania kotłów gazowych jako takich. Ona oczywiście zakłada pewne parametry, które mogą determinować konieczność wykorzystywania innych źródeł łącznie z kotłami gazowymi, czyli budowania swego rodzaju hybryd, w których kocioł gazowy będzie funkcjonował jako źródło szczytowe, czyli tak naprawdę zabezpieczał energię w tych okresach, w których nie ma możliwości dostęp ciepła i energii z innych źródeł. (…) Jest regulacja o dopłatach w okresach przejściowych – mówi dyrektor PSG Paweł Firlej.

Burmistrz miasta podziękował na koniec reprezentantom Polskiej Spółki Gazownictwa za dotychczasową współpracę, oraz wyraził nadzieję na owocną jej kontynuację.

 

Andrzej Lach 26.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również