Kamery live
prognoza pogody

Przy żłobku – warta w hełmach, czyli: strażackie jasełka w OSP

12 stycznia 2024 21:33

NOWY TARG. Czy Dzieciątku można przynieść w darze strażackie buty? A czemu nie? Sprzęt przecież służy ratowaniu życia i mienia. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy nowotarskiej OSP w remizie na Kowańcu wystawiła swoje pierwsze strażackie jasełka.

Przy żłobku – warta w hełmach, czyli: strażackie jasełka w OSP

30-osobowa grupa dzieci i młodzieży przygotowywała je od grudnia pod kierunkiem Moniki Waligórskiej, gromadząc kostiumy i szykując scenografię. Chodziło o sprawienie tym widowiskiem przyjemności rodzicom i dziadkom, ale też o pokazanie, że istniejąca półtora roku – również przy wsparciu miasta – Drużyna Pożarnicza zajmuje się nie tylko ćwiczeniami i doskonaleniem umiejętności, ale potrafi również udanie zaangażować się w inscenizację. W szopkowej scenerii nie brakło żadnych tradycyjnych elementów ani góralskiej muzyki.

Stworzył jasełka pożarniczy narybek w wieku 7 do 17 lat, a żeby je obejrzeć, z koszykiem prezentów pojawił się i burmistrz. Na duże brawa od publiczności zasłużyli sobie zwłaszcza ci najmłodsi, dla których udział w jasełkach był scenicznym debiutem.   

(asz)

Fot. Paweł Kos

 

Anna Szopińska 12.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również