Kamery live
prognoza pogody

Przy okazji remontów miejskich dróg – dużo przyłączeń do sieci gazowej

12 sierpnia 2021 19:25
Wyciszenie Włącz dźwięk

Choć wystartował z pewnym opóźnieniem, tegoroczny sezon na drogowe remonty można uznać za udany jeśli chodzi o sprzyjające warunki pogodowe. Wśród największych miejskich inwestycji drogowych realizowanych w tym roku znajduje się kompleksowy remont ulicy Kasprowicza oraz modernizacja dolnego odcinka ul. Długiej. Co istotne, przy okazji prowadzonych remontów drogowych udaje się zgazyfikować znaczącą część leżących przy nich budynków mieszkalnych.

Obie inwestycje są realizowane ze wsparciem z budżetu państwa i połączone z przebudową sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, a także z realizacją nowych przyłączeń do sieci gazowej. Zainteresowanie mieszkańców tym rozwiązaniem jest bardzo duże – to m.in. efekt komunikatów i zachęty ze strony miasta. Zakłada się, że obie ulice w większości będą zgazyfikowane. Część mieszkańców zdecydowała się na ten krok w ostatniej chwili, co nieco opóźnia realizację zakresu drogowego.

Warto dodać, że modernizacja ul. Kasprowicza to inwestycja była bardzo oczekiwana przez mieszkańców, którzy swego czasu składali nawet w tej sprawie wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Ulica Długa to z kolei jedna z głównych arterii drogowych miasta. Ważnym elementem, które poprawi bezpieczeństwo użytkowników będzie zaplanowane tu wyniesienie skrzyżowania z ul. Orkana. Duży zakres prac realizuje tu także Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Zakończenie remontu obu ulic zaplanowano na jesień.

W tym roku miasto realizuje ponadto także remont fragmentu ul. św. Doroty i ul. Kolejowej. Już wkrótce modernizacji doczeka się ul. Józefczaka, a rozbudowy – droga na os. Szuflów. Dużą inwestycją drogową będzie także rozbudowa ul. Sikorskiego, zaplanowana do 2023 roku. 

Cztery firmy chcą budować nowy odcinek ul. Sikorskiego

fot. pk

os 12.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również