Kamery live
prognoza pogody

Przy MCK-u już asfalt. Ulica Królowej Jadwigi – chwilowo dwukierunkowa

23 maja 2022 15:50
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Bardzo dużo dzieje się teraz w kwartale między ul. Kilińskiego a skrzyżowaniem ulic Królowej Jadwigi i Krzywej. Z wyremontowanej bocznej drogi między Miejskim Centrum Kultury a galerią „Buy & Fly” ochoczo korzystają już kierowcy, rowerzyści, piesi.

Wylana została tam ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej. Jest równo, gładko, szeroko. Dwa samochody swobodnie się tu teraz miną. Chodnik od strony galerii jest wreszcie jak się patrzy – z kostki brukowej, o odpowiednich parametrach. Od strony MCK-u pobocze wyłożone jest kostką granitową. Bezpośrednie otoczenie przybytku kultury robi się, zgodnie z zapowiedziami, naprawdę eleganckie.

– Do wykonania zostało oznakowanie pionowe i poziome oraz prace wykończeniowe – mówi Marcin Dziadkowiec, kierownik Referatu Drogownictwa i Transportu UM Nowego Targu. – Tak że powoli będziemy kończyć i przystępować do odbioru tych prac.

Odbiory planowane są na przyszły tydzień. 300-metrowy fragment przyszłego łącznika z ul. Kilińskiego, na razie wygięty w kształt litery „L” ku Alei Tysiąclecia, rzeczywiście został wykonany w imponującym tempie. Taki sam rozmach widać przy kolejnej inwestycji – podjętej z rządowym dofinansowaniem przebudowie przejść dla pieszych w ul. Królowej Jadwigi.

Po zakończeniu robót przez Miejski zakład Wodociągów i Kanalizacji, teraz powstaje wyniesione skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Krzywej. Na tym etapie prac nieuchronna była zmiana organizacji ruchu.

– Zamknięta jest całkowicie możliwość przejazdu przez to skrzyżowanie – uprzedza szef drogownictwa. – Z tego powodu na ul. Królowej Jadwigi, od  kościoła do ul. Kilińskiego mamy ruch dwukierunkowy, zatem bardzo prosiłbym kierowców o ostrożność i stosowanie się do istniejącego oznakowania.

Główne roboty w obrębie skrzyżowania potrwają około miesiąca. A żeby nie narażać kierowców na dodatkowe utrudnienia, prace na drugim odcinku – od Kilińskiego do Krzywej – zostaną rozpoczęte, gdy będzie już można otworzyć skrzyżowanie ulic Królowej Jadwigi i Krzywej po przebudowie, w nowej postaci. Na finał inwestycji poprawiającej przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych poczekamy do końca sierpnia.

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 23.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również