Kamery live
prognoza pogody

Przez Nowy Targ przeszedł wczoraj “człowiek z krzyżem”

19 lipca 2020 12:34

Jest o nim głośno wszędzie, gdzie tylko się pojawi, a gmin, które odwiedza jest wiele – trasa pielgrzymki, jaką obrał, obejmuje całą Polskę wszerz i wzdłuż. Michał Ulewiński ma 27 lat, wędruje przez cały kraj w pokutnej szacie niosąc drewniany, duży krzyż. Intencją pielgrzymki jest “nawrócenie tych, którzy są daleko od Boga”. Trasa wiedzie z Warmii na Giewont, a potem z Gniezna do Sokółki k. Warszawy, kreśląc krzyż na mapie Polski. Wczoraj przechodził przez Nowy Targ. 

Przez Nowy Targ przeszedł wczoraj

Pan Michał na Giewont planuje wejść w poniedziałek. Jak napisał na swoim profilu Fb, górzyste tereny już dają się we znaki. Na swojej drodze spotyka osoby, które podziwiają i wspierają jego czyn. Dzięki mediom społecznościowym i interwencji pary nowotarżan, otrzymał m.in. górskie buty.  Ludzie na trasie pielgrzymki chętnie proponują mu nocleg i wyżywienie. 

Pielgrzymkę Michała można śledzić jego profilu facebookowym Państwo Boże.

zdjęcie pochodzi z profilu Fb Państwo Boże, autor: Tomasz Pańszczyk

Szczęść Boże. Kochani każdego dnia doświadczam coraz więcej dobroci. Po drodze odbyłem kilka rozmów, dostałem obrazek od…

Opublikowany przez Państwo Boże Sobota, 18 lipca 2020

os 19.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również