Kamery live
prognoza pogody

Przetarg na budowę zakopianki – ogłoszony

8 listopada 2017 11:10

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dziś przetarg na budowę 16 km odcinka dwupasmówki z Rdzawki do Nowego Targu. Termin zgłoszenia ofert upływa z dniem 18 grudnia br. 

Przetarg na budowę zakopianki - ogłoszony

Inwestycja obejmuje budowę dwujezdniowej drogi GP (główna droga ruchu przyspieszonego) oraz budowę czterech węzłów drogowych: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe, przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą krajową i przebudowę lub budowę infrastruktury dla rowerzystów lub pieszych.

Zakopianka na odcinku Rdzawka-Nowy Targ ma być budowana w oparciu o materiały, których przygotowanie rozpoczęło się już w 2008 roku. Mimo, że prace przygotowawcze do tej inwestycji zostały w pewnym momencie przerwane, posiada ona ważną decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.

Na terenie Nowego Targu w 100% udało się zrealizować zamysł zaplanowania przebiegu drogi w taki sposób, aby uniknąć wyburzeń, czyli po terenie niezabudowanym.

– Ona wchodzi w obszar Nowego Targu ponad drogą prowadzącą w kierunku Lasku, później przebiega po zachodniej stronie torów kolejowych, przechodzą przez ul. Ludźmierską na wysokości betoniarni Żanex. Następnie lasem w kierunku “zakopianki” i łączy się z tą zakopianką istniejącą za Castoramą. Takie są plany. – powiedział w rozmowie z nami pan naczelnik Wydziału Rozwoju i Urbanistyki UM Wojciech Watycha.

Wyłonienie wykonawcy odbędzie się nie wcześniej niż po 18 grudnia br., a zakończenie budowy planowane jest w 2022 r. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 1 mld zł, a jej realizacja możliwa jest – przypomnijmy – dzięki zaskakującej decyzji Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka, który w czerwcu br. zabezpieczył w budżecie 1 mld złotych na ten cel. Wiadomość ta zelektryzowała mieszkańców Podhala i wszystkich często korzystających z przejazdu “zakopianką”.

/os

NT24TV 08.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również