Kamery live
prognoza pogody

Przemysław Bolechowski nowym Prezesem Zarządu Nowotarskiej Telewizji Kablowej

21 października 2021 12:38

Nowy prezes NTVK z dniem dzisiejszym zastąpił dotychczas pełniącego tę funkcję Pawła Kosa.

Przemysław Bolechowski nowym Prezesem Zarządu Nowotarskiej Telewizji Kablowej

Ze wszystkich kandydatów to właśnie Przemysław Bolechowski wygrał konkurs na Prezesa Zarządu Spółki NTVK. Po ogłoszeniu konkursu do spółki wpłynęło pięć ofert, z czego do drugiego etapu zakwalifikowano dwóch kandydatów. Po przeprowadzonych przez Radę Nadzorczą rozmowach kwalifikacyjnych – w szczególności obejmujących analizę przedstawionego przez kandydatów programu rozwoju spółki – wyłoniono nowego prezesa Nowotarskiej Telewizji Kablowej.

Przemysław Bolechowski politolog, dziennikarz i publicysta. Związany z mediami od 29 lat, zarówno publicznymi jak i prywatnymi. Swoją przygodę z radiem rozpoczął w 1991 roku w pierwszej prywatnej rozgłośni radiowej w Polsce – zakopiańskim Radiu „Alex”, gdzie m.in. pełnił funkcję Szefa Redakcji Muzycznej. Potem przez blisko pięć lat prowadził programy i przygotowywał materiały informacyjne dla sądeckiego Radia Echo i był członkiem Rady Programowej tej prywatnej rozgłośni. Następnie przez 17 lat dziennikarz Radia Kraków, a w latach 2010-2011 Dyrektor Programowy i Zastępca Redaktora Naczelnego, w latach 2016-2019 Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny rozgłośni. Prowadzący wiele audycji i programów informacyjnych i publicystycznych – m.in. przez trzy lata „Polityczne podsumowanie tygodnia” z Janem Marią Rokitą. Biznesem zajmował się zresztą również praktycznie – przez ponad 3 lata był zastępcą przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki brokerskiej Audytorium 17 a jednocześnie w tym okresie członkiem zarządu i w latach 2018-2019 prezesem Związku Pracodawców Mediów Publicznych. Prawie przez cały czas swojej aktywności dziennikarskiej współpracownik Radiowej „Jedynki” i legendarnej „Trójki” oraz publikujący na łamach „Dziennika Polskiego”, „Gazety Krakowskiej” i „Gazety Bankowej”.

Piotr Starmach 21.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również