Kamery live
prognoza pogody

Przełom Białki: mężczyzna z dzieckiem nie potrafili samodzielnie zejść ze skały. Pomógł im GOPR

12 sierpnia 2020 11:40

Pomimo środka tygodnia góry wciąż przeżywają oblężenie turystów. Interwencje Podhalańskiej Grupy GOPR dotyczą również takich zdarzeń, jak m.in. pomoc w bezpiecznym zejściu ze skałek w okolicy Przełomu Białki. 

Przełom Białki: mężczyzna z dzieckiem nie potrafili samodzielnie zejść ze skały. Pomógł im GOPR

Wczoraj około godziny 19 ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Nowym Targu zostali zadysponowani w rejon przełomu Białki, gdzie na jednej ze skałek znajdował się mężczyzna z dzieckiem, którzy nie byli w stanie samodzielnie bezpiecznie zejść. Po dotarciu na miejsce ratownicy opuścili turystów do podstawy skały za pomocą technik linowych. W akcji uczestniczyły także miejscowe jednostki OSP. 

Wcześniej, ok. 14:30 do Stacji Centralnej w Rabce-Zdroju dotarło zgłoszenie z CPR Kraków o wypadku turystki na szlaku zielonym prowadzącym ze szczytu Cietnia do miejscowości Szczyrzyc w Beskidzie Wyspowym. W wyniku upadku na trudnym szlaku kobieta prawdopodobnie złamała nogę. Na miejsce wypadku wyjechał zespół ratowników, który quadem dotarł do znajdującej się w trudnym terenie kobieta. Po zaopatrzeniu urazu pechowa turystka zostaje ewakuowana do Szczyrzyca.

Również we wtorek ok.19 wieczorem ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Szczawnicy prowadzili poszukiwania turystów, którzy zabłądzili w rejonie Jaworek. Wśród nich znajdowało się 3-letnie dziecko. Prawdopodobnie turyści pomylili drogi i zamiast skierować się w stronę przełęczy Obidza poszli jedną z dróg leśnych prowadzących w kierunku szczytu Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Na szczęście dzięki znajomości terenu zostali szybko odnalezieni przez ratowników.

Przypominamy numer ratunkowy w górach 985 oraz zachęcamy do zainstalowania w telefonie aplikacji Ratunek.

źródło i fot. www.facebook.com/GP.GOPR

os 12.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również