Przełamanie “Szarotek” (skrót meczu + konferencja)

9 grudnia 2016 20:32
Wyciszenie Włącz dźwięk

Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ wreszcie znaleźli sposób na pokonanie Orlika Opole. Po dwóch wcześniejszych porażkach, tym razem "Szarotki" pokonały tego przeciwnika na swoim lodowisku 4:3. Gospodarze szalę zwycięstwa przechylili w ostatnich minutach.

Pierwsza tercja remisowa 1:1. Przy obu golach udział miał Damian Tomasik. Obrońca „Szarotek” najpierw sam w 4 min wpisał się na listę strzelców efektownym uderzeniem z dystansu, by w 19 min sprokurować sytuację po której wyrównujące trafienie dla gości zdobył Kacper Guzik.

Także w drugiej tercji obie drużyny zdobyły po jednej z bramek. Obie padły w samej końcówce tej odsłony. Tym razem pierwsi z gola cieszyli się goście, po wzorcowo wyprowadzonym kontrataku i trafieniu Martina Paryzka. „Szarotki” odpowiedziały 41 sekund później. Po dograniu zza bramki od Krzysztofa Zapały, Johna Murraya pokonał uderzeniem w tzw. „krótki” róg Jarmo Jokila.

Orlik odzyskał prowadzenie w 42 min, za sprawą indywidualnej akcji Jareda Browna i bardzo biernej postawy nowotarskiej defensywy. W 54 min ponownie na tablicy wyników pojawił się remisowy, po tym jak Zapała pięknie przymierzył w górny róg bramki przeciwnika. „Szarotki” poszły za ciosem i po upływie 75 sekund zdobyło gola numer cztery, autorstwa Jokilii, który skorzystał ze świetnego podania od Artema Iossafova. Ten gol jak się okazało rozstrzygnął losy tego spotkania.

– Nie zagraliśmy jakoś specjalnie dobrego meczu, ale najważniejsze że wreszcie przełamaliśmy tę niemoc jaka ogarnęła nas w meczach z Orlikiem. Cały czas jesteśmy na etapie odbudowy. Powoli wydaje mi się, że wracamy na właściwe tory, choć wciąż w naszej grze jest wiele elementów do poprawy – powiedział po spotkaniu, napastnik Podhala Krzysztof Zapała.

TatrySki Podhale – Orlik Opole 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Bramki: 1:0 Tomasik (Bryniczka) 4, 1:1 Guzik (Szczechura, Cichy) 19,  1:2 Paryzek (Toulmin, Bychawski) 39, 2:2 Jokila (Zapała, Haverinen) 40, 2:3 Brown, 42, 3:3 Zapała 54, 4:3 Jokila (Iossafov, Jaśkiewicz) 55. Sędziował: Paweł Breske z Jastrzębia. Kary: 2-6 min. Widzów: 800

Podhale: B. Kapica – Jaśkiewicz, Haverinen, Iossafov, Zapała, Jokila – Tomasik, Syrei, Hattunen, Bryniczka, D. Kapica – Łabuz, Sulka, Svitac,  Neupauer, Różański – Wojdyła, K. Kapica, Stypuła, Siuty, P. Michalski.

Orlik: Murray – Bychawski, Kostek, Toulmin, Cichy, Szczechura – Paryzek, Rantanen, Guzik, Brown, Kulmala – M. Stopiński, Sznotala, F. Stopiński, Gawlik, Kostecki.