Kamery live
prognoza pogody

Przekazano laptopy dla uczniów szkół średnich

9 kwietnia 2021 10:40

W dniach 7-8 kwietnia 2021 roku odbyło się przekazanie sprzętu komputerowego przeznaczonego do wsparcia zdalnego nauczania w szkołach prowadzonych przez powiat nowotarski. 46 laptopów otrzymało w sumie 7 placówek z terenu Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Jabłonki i Krościenka nad Dunajcem. 

Przekazano laptopy dla uczniów szkół średnich

Sprzęt został zakupiony przez Powiat Nowotarski w ramach realizacji projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”.

Głównym celem projektu jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach oraz placówkach prowadzących kształcenie ogólne, poprzez zakup przez organ prowadzący sprzętu komputerowego umożliwiającego zdalne nauczanie, w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej: Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa.

Przedsięwzięcie obejmuje zakup 40 sztuk laptopów po-leasingowych oraz 6 sztuk tabletów graficznych. Jego całkowita wartość wyniosła ostatecznie 74 176,38 zł; w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: Europejskiego Funduszu Społecznego – 63 049,92 zł i Budżetu Państwa – 11 126,46 zł.

Starosta Krzysztof Faber oraz Wicestarosta Bogusław Waksmundzki przekazali sprzęt komputerowy następującym jednostkom:

 1. Liceum Ogólnokształcącemu im. Seweryna Goszczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu – 12 laptopów i 3 tablety graficzne;
 2. II Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu – 9 laptopów i 3 tablety graficzne;
 3. I Liceum Ogólnokształcącemu im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju – 5 laptopów;
 4. II Liceum Ogólnokształcącemu im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Zespole Szkół
  w Rabce-Zdroju – 5 laptopów;
 5. Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte
  w Jabłonce – 4 laptopy;
 6. Liceum Ogólnokształcącemu im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem – 2 laptopy;
 7. Zespołowi Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu – 3 laptopy

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

os 09.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również