Kamery live
prognoza pogody

Przegrany sparing i kolejne urazy

28 czerwca 2020 09:06

Piłkarze Podhala Nowy Targ przegrali 0:1 sparingowe spotkanie z czwartoligowymi rezerwami Cracovii. Jedynego w meczu gola zdobył w 33 min po indywidualnej akcji Brazylijczyk Vinicius.

Przegrany sparing i kolejne urazy

Bardziej niż wynik martwią – głównie w perspektywie zbliżających się meczów pucharowych – kolejne urazy zawodników Podhala. Do kontuzjowanych już wcześniej Dawida Witkowskiego, Maciej Toni i Mateusz Otręby po tym spotkaniu dołączyli Nikodem Derek i Dawid Dynarek. Pierwszy z nich, po zderzeniu się z własnym brakarzem, stracił na moment przytomność i z podejrzeniem wstrząsu mózgu został odwieziony karetką do szpitala. Dynarek z kolei nabawił się silnego stłuczenia biodra i już po 15 minutach nie był w stanie kontynuować gry.

Trener Marcin Zubek przyglądał się w tym spotkaniu dwójce testowanych zawodników. Zdecydowanie korzystnej wypadł Jakub Głaz. To 21 – letni wychowanek Siarki Tarnobrzeg, grający na pozycji bocznego obrońcy. Niewiele dobrego po tym meczu można za to powiedzieć o Ibrahimie Toure. Urodzony w Gwinei Belg – po tym co pokazał w trakcie 45 minut pobytu na boisku – wydaje się mieć nikłe szanse na to by pozostać w Nowym Targu.

Za tydzień, 5 lipca Podhale rozegrał wyjazdowe półfinałowe spotkanie z Limanovią Limanowa, którego stawką będzie awans do finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz.

– Było to przeciętne spotkanie w naszym wykonaniu, ale nie spodziewałem się niczego innego. Borykamy się z wieloma problemami, głownie kadrowymi. To ma znaczny wpływ na to jak na ten moment wygląda proces treningowy. Na szczęście nie są to typowe urazy mięśniowe które mogły by nas martwić, a mechaniczne. Na ten moment nie wiemy jednak kiedy kontuzjowani zawodnicy wrócą do gry. Przed nami kolejny etap przygotowań i mecz pucharowy z Limanovią na tym koncentrujemy uwagę – ocenił trener Podhala, Marcin Zubek 

Podhale Nowy Targ – Cracovia II 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Vinicius 33.
Podhale: Pieszek (46 Szukała) – Potoniec (46 Skrobek), Dudek, Lewiński (46 Wajsak), Derek (20 Głaz) – Mizia (46 Misiura), Skórski (75 Florek), Dynarek (15 Mianowany), Nawrot (46 Toure) – Lepiarz (60 Burnat), Mrówka (60 Palonek).

Maciej Zubek 28.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również