Kamery live
prognoza pogody

“Przegląd Tygodniowy” 12.06.2019

12 czerwca 2019 23:21
Wyciszenie Włącz dźwięk

To wyjątkowe, specjalne wydanie Przeglądu Tygodniowego poświęcone głównie uroczystościom rocznicowym wizyty Jana Pawła drugiego w Stolicy Podhala. Reporterzy Nowytarg24.tv rozłożyli na czynniki pierwsze niemal wszystkie elementy 40. rocznicy spotkania Ojca Świętego z nowotarżanami: ogólny program wydarzeń, Kantatę “Samotni jak gwiazdy”, koncert Małej Armii Janosika, wspomnienia związane z Papieżem-Polakiem czy pracę wolontariuszy, ratowników, strażaków i funkcjonariuszy. Nasza kamera nie omieszkała zawitać również na X finale akcji Pola Nadziei. Zapraszamy do oglądania!

W programie:

  1. “40. rocznica wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu”: Nowy Targ godnie uczcił 40. rocznicę historycznej wizyty Papieża – Polaka w Nowym Targu. Bogaty program uroczystości wypełnił całą niedzielę.
  2. “Kantata dla Papieża – w monumentalnym wykonaniu”: Kantata „Samotni jak gwiazdy”, skomponowana na przełomie wieków przez Edwarda Zawilińskiego, do słów poety Adama Ziemianina, miała być gwoździem artystycznego programu niedzielnych obchodów 40-lecia papieskiej wizyty. I była nim rzeczywiście.
  3. “Mała Armia Janosika na nowotarskim rynku”: Największy góralski zespół w Polsce uświetnił obchody jubileuszu 40-lecia wizyty Ojca św. Na Podhalu. Licznie zgromadzona, nowotarska publiczność zgotowała małym góralom owację na stojąco.
  4. “Pamięć ciągle żywa”: Pamiętają to, jak gdyby wydarzyło się wczoraj. Mimo upływu 40 lat, wspomnienie o Papieżu-Polaku wśród nowotarżan wciąż jest żywe.
  5. “Cisi bohaterowie”: To było wielkie przedsięwzięcie, nad którym czuwali cisi bohaterowie. Kilkudziesięciu wolontariuszy, strażaków i  policjantów zadbało o bezpieczeństwo w trakcie niedzielnych uroczystości.
  6. “W X finale akcji Pola Nadziei – zarażeni wolontariatem”: Co roku, w dzień finału akcji Pola nadziei, nowotarski rynek żółci się od koszulek, kwiatów, flag z motywem żonkila. Jest to święto wolontariuszy ze szkół całego powiatu. Święto tych, którzy patrzą sercem, chcą być pożyteczni i pomocni.
Piotr Starmach 12.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również