Kamery live
prognoza pogody

Przedszkolaki z Kowańca z wizytą w strażackiej remizie OSP Nowy Targ

5 maja 2022 20:09

W dniu 4 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka nasze przedszkolaki z grup: „Jeżyki”, Misie” i „Pracowite Pszczółki” wybrały się do remizy OSP w Nowym Targu. Przed remizą czekali na dzieci ubrani w stroje strażackie- Pan Paweł i Pan Bartek.

Przedszkolaki z Kowańca z wizytą w strażackiej remizie OSP Nowy Targ

Strażacy z zaangażowaniem zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty jakich używają podczas akcji ratunkowych. Dzieci miały okazję zwiedzić garaż oraz wyjątkowe pomieszczenie – izbę pamięci, gdzie znajdują się cenne pamiątki związane ze strażą OSP Nowy Targ m.in. dawne umundurowanie, zabytkowe dokumenty, kolekcja samochodów strażackich, cenne pamiątki, puchary i medale za osiągnięcia straży

Dzięki spotkaniu dzieci utrwaliły sobie numer do Straży Pożarnej 998 oraz numer alarmowy 112. Największą radość sprawił przedszkolakom pokaz gaszenia pożaru z użyciem węża strażackiego. Na koniec spotkania strażacy poczęstowali dzieci słodkościami oraz podarowali książkę autorstwa R. Butschkow „Mam przyjaciela strażaka”. Przedszkolaki w podziękowaniu za spotkanie wręczyły strażakom własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną.

Druhom z OSP Nowy Targ bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy wszystkiego najlepszego oraz zawsze bezpiecznych powrotów z akcji.

” Pędzą na alarm czerwonym samochodem,
śpieszą się do pomp i węży.
Potrzebują wody, wchodzą do domu po drabinie,
pracują, ratują, aż niebezpieczeństwo minie”- TO STRAŻACY!

Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu

os 05.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również