Kamery live
prognoza pogody

Przed wyborami rektora. Pierwszy list otwarty – od dr hab. Anny Mlekodaj

27 czerwca 2022 23:48

NOWY TARG. W obliczu zbliżających się wyborów rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej, jako pierwsza z listem do Społeczności Akademickiej wystąpiła dr hab. Anna Mlekodaj. Być może i dwaj jej konkurenci zdecydują się przekazać do wiadomości publicznej swoje deklaracje.

Przed wyborami rektora. Pierwszy list otwarty - od dr hab. Anny Mlekodaj

Oto treść listu otwartego:

                                                                                                                                                                                                      Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić

                                                                                                    /Sofokles, Antygona/

Droga Społeczności Akademicka,

Jako kandydat na stanowisko rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej, w Nowym Targu w kadencji 2020 – 2024, chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali mi swoje wsparcie. Jest rzeczą oczywistą, że wiele osób, które niedawno weszły w skład Senatu PPUZ czy też Kolegium Elektorów, nie może mnie znać, mimo, że pracuję w Uczelni od początku jej istnienia, czyli już 21 lat. W tym czasie sprawowałam różne funkcje w jej strukturach (od kierowniczych w Instytucie Humanistycznym po rektora ds. współpracy w latach 2008 – 2012). Reprezentowałam także uczelnię na zewnątrz (m.in. w latach 2016 – 2020 jako członek Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Przez wszystkie te lata stałam się rozpoznawalnym przedstawicielem PPUZ w regionie i poza nim. Z przykrością muszę stwierdzić, że ostatnie wydarzenia mocno nadszarpnęły opinię o Uczelni w środowisku, w tym także wśród członków społeczności szkół średnich – przyszłych studentów podhalańskiej Alma Mater. W związku z tym kandyduję, aby:

  1. Odbudować społeczne zaufanie do PPUZ w Nowym Targu oraz jej dobre imię, a także zapewnić wyższą niż tegoroczna pozycję w rankingach szkół wyższych;
  2. Zbudować dobre relacje międzyludzkie w uczelni, która będąc miejscem nauki i pracy, powinna być domem, gdzie każdy traktowany jest z szacunkiem, a jego prawa są w pełni respektowane;
  3. Odpolitycznić uczelnię, przywracając jej pełną autonomię i samorządność, należące się jej z mocy prawa;
  4. Rozwijać potencjał dydaktyczny, badawczy i intelektualny Uczelni przy zachowaniu jej regionalnego charakteru i we współpracy ze środowiskiem zewnętrznym i międzynarodowym.

Pragnę Państwa zapewnić, że nie zabraknie nam ani sił, ani determinacji, ani wsparcia w regionie, w polskim środowisku akademickim, a także wśród Polonii, aby te cele realizować i rozwijać Uczelnię dla dobra nas wszystkich i ku chwale Podhala.

                                                                   dr hab. Anna Mlekodaj, prof. PPUZ

Nowy Targ, 23. czerwca, 2022 r.     

 

 

Anna Szopińska 27.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również