Kamery live
prognoza pogody

Przed nami słoneczny weekend

8 lutego 2020 11:12

To będzie wymarzony weekend dla tych, którzy będą chcieli spędzić go aktywnie. Według prognoz pierwsze większe zachmurzenie na podhalańskim niebie ma pojawić się dopiero w poniedziałek.

Przed nami słoneczny weekend

Zdjęcie ilustracyjne, Nowytarg24.tv

Narciarze, spacerowicze, dzieci jak i  dorośli, przyjezdni oraz miejscowi – chyba nie ma nikogo, kto mógłby narzekać na obecną aurę. Za dnia pełne słońce, nocą z kolei pełnia oświetlające bladą poświatą ośnieżone lasy. Od dziś do jutra temperatura otrzymywać się od -5 do zera stopni Celsjusza.

Pogoda zachęca do górskich wypadów – w Gorce, Pieniny bądź na Babią Górę. Chętni na piesze wędrówki muszą jednak dobrze się przygotować. Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR jeszcze wczoraj podawali, że w rejonie Hali Krupowej pod Babią Górą znajdują się “(…) duże ilości świeżego śniegu, nie związanego, szlaki kiepsko przetarte, z góry warstwa lodu. Około 60 cm świeżego śniegu, po polanach przewianego nawet do jednego metra”.

A to nie koniec ewentualnych utrudnień. Jak czytamy w prognozach IMGW: “(…) Rano miejscami, zwłaszcza w dolinach, marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Wysoko w górach od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni”.

Natomiast ci, którzy od górskich podróży wolą wypocząć w bardziej zurbanizowanym otoczeniu, mogą skorzystać z bezpłatnych przejażdżek psimi zaprzęgami na nowotarskim lotnisku (niedziela, od 11:00 do 15:00), pojeździć na świeżo przygotowanych trasach biegowych w “Borze Kombinackim” oraz wzdłuż rezerwatu przyrody “Bór na Czerwonem” bądź ubrać łyżwy i wziąć udział w dyskotece na mobilnym lodowisku w rynku (od 16:00 do 21:00).

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR, IMGW, pogodynka.pl/

/ps/

Piotr Starmach 08.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również