Kamery live
prognoza pogody

Przed mrozem powstał wykop pod Mieszkania Plus

11 stycznia 2021 15:41

NOWY TARG. Blok, który powstanie vis-a-vis ścieżki do kładki na Białym Dunajcu, będzie pierwszą na Podhalu realizacją w ramach rządowego Programu Mieszkanie Plus. Spółka Chemobudowa wykonała już potężny wykop pod fundament.

Przed mrozem powstał wykop pod Mieszkania Plus

Mieszkanie Plus to alternatywa dla zakupu mieszkania na kredyt. Adresowana do młodych rodzin, osób nie posiadających zdolności kredytowej lub z różnych względów nie zainteresowanych nabyciem mieszkania na własność.

Na krakowskich Klinach jest już mocno zaawansowana budowa całego osiedla w tej formule. A inwestycja w Nowym Targu, na miejskiej działce, w pobliżu Białego Dunajca, osiedla Polana Szaflarska, rezerwatu Bór na Czerwonem, terenów rekreacyjnych i przyszłego węzła komunikacyjnego Nowy Targ Południe – ma wyjątkowo atrakcyjną lokalizację.

To jeden z powodów, dla których zainteresowanie mieszkaniami w sześciokondygnacyjnym bloku, o odpowiedniej powierzchni przeznaczonej na miejsca parkingowe – od momentu, gdy padło w mieście hasło „Mieszkanie Plus” – jest bardzo duże. Oczywiście wcześniej musiała być podpisana stosowna umowa między burmistrzem a realizatorem programu, czyli Polskim Funduszem Rozwoju.

Mieszkań powstanie tam 130, a wykończone będą w standardzie podstawowym. Oznacza to: glazurę, terakotę i biały montaż w łazience, panele na wszystkich podłogach, terakotę w aneksie kuchennym, ściany pomalowane na biało. Najemca natomiast  musiałby kupić sobie umeblowanie (w tym kuchenne) oraz sprzętu RTV/AGD.

Blok będzie oferował lokale 2- lub 3-pokojowe. Pod klucz mają one być gotowe pod koniec pierwszego kwartału 2022 roku. Jakość wykonania gwarantuje Chemobudowa – potentat budowlanego rynku – swoimi wcześniejszymi realizacjami.

Taka liczba mieszkań to nowa perspektywa zarówno dla mieszkańców miasta i Podhala chcących poprawić swoje warunki lokalowe, jak i dla osób, które swoje plany życiowe chcą związać z Nowym Targiem.  

Kryteria przyznawania chętnym mieszkań zbudowanych w ramach rządowego programu zawsze ustala lokalny samorząd, z reguły biorąc pod uwagę: niepełnosprawność, wielodzietność, wiek młody lub senioralny, wolność od zadłużenia oraz fakt rozliczania się z podatku w danej gminie. Ważne jest, że najemcy Mieszkań Plus mogą starać się o dopłaty do czynszu we właściwym dla danej miejscowości ośrodku pomocy społecznej.

Orientacyjne stawki czynszu ustalane są i podawane do wiadomości ok. pół roku przed zakończeniem budowy.

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 11.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również