Kamery live
prognoza pogody

Przed młodymi “Szarotkami” pracowity sezon

W nowotarskim klubie pod względem wyszkolenia, dla grup młodzieżowych szykuje się bardzo pracowity sezon hokejowy.
Przed młodymi

Poza ligą słowacką, której mecze będą odbywały się w niedziele, Żaki zagrają jeszcze mecze ligi małopolskiej w soboty. Natomiast starsi koledzy mają Karpacką Ligę do rozegrania dla rocznika U15 i U18.

Słowacy dopuścili klub do drugiej ligi i mało tego, będą przyjeżdżać na sparing do Nowego Targu, czego już dawno w tym klubie nie było. Zarządowi udało się doprowadzić do rozgrywek w dużej mierze, ze względu na współpracę z trenerem koordynatorem Peterem Bohunickim, który jest głównym trenerem Żaka Młodszego i nadzoruje pracę klubowych trenerów Podhala. Poza meczami Ligii Małopolskiego Związku Hokeja na Lodzie, rozgrywanymi w soboty i słowacką ligą rozgrywaną w niedzielę, rusza program PZHL Ośrodków Szkoleniowo Sportowych Młodzieży w hokeju na lodzie. Klub MMKS-Podhale wygrał w 2017 roku konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki na utworzenie ośrodka szkoleniowego w Nowym Targu, przy wsparciu jednostek samorządu terytorialnego. W nowotarskim ośrodku będą się szkolić zawodnicy z klubów hokejowych z Krynicy, Krakowa, Dębicy i Sanoka. W ośrodkach szkoleniowych zostanie powołana kadra młodzieżowa dla Żaka Młodszego i Żaka Starszego, w celu szkolenia i rozgrywania turniejowych meczy pomiędzy ośrodkami z Oświęcimia, Janowa i Torunia.

Przygotowania zawodników ruszyły pełną parą. Młodzi górale, wychowankowie z Żaka mają letni obóz przygotowawczy przy nowotarskim lodowisku i trenują od pierwszego dnia sierpnia, czyli od momentu zamrożenia lodu po kilka godzin dziennie, z rozbiciem treningów na lodzie, sali gimnastycznej , orliku jak i zajęcia z teorii. Zajęcia zorganizował Prezes Zarządu Klubu Zdzisław Zaręba. Treningi są od godziny ósmej rano do czternastej, zakończone codziennie pysznym obiadem „w barze u Romka” na Równi. Należy dodać, że rodzice nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów za letnie przygotowania włącznie z wyżywieniem, które to koszty wziął na siebie Zarząd Klubu .

Letni obóz szkoleniowy przy nowotarskim lodowisku to wspaniała inicjatywa, ponieważ zawodnicy przy Klubie MMKS-Podhale Nowy Targ mają zorganizowany wakacyjny czas od rana do godzin popołudniowych.

Wracając do terminarza Ligii słowackiej pierwszy mecz ligowy Żaka Młodszego i Żaka Starszego Podhale rozgrywa na wyjeździe z HK ALTIS Orava z Namestowa dnia 09.09.2018 następnie grają :
Podhale – HC 07 Orin Detva 16.09.2018
Podhale – MŚHK-młodzież Prievidza 23.09.2018
MHK-Dubnica nad Vahom – Podhale 30.09.2018
Podhale -HC 05 Bańska Bystrica 10.07.2018

Żak Młodszy z Żakiem Starszym mają wspólne terminy meczy, co pozwala pomniejszyć koszty transportu.

Liga kadetów:

HK Brezno – Podhale 09.09.2018
Podhale – HKM Rimavska Sobota 16.09.2018
HC07 ORIN Detva – Podhale 23.09.2018
HKM Zvolen – mładeż – Podhale 30.09.2018
Podhale – MHK Rużomberok 07.10.2018

Maciej Zubek 11.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Życzliwy 18:42 11.08.2018

Prezes to zrobił bo Synusiem nie miał kto się zajmować a niania droga

Pecio z žyliny 18:38 11.08.2018

Po tym tygodniu treningu dzieci nadrobiły już dwa lata Peter się stara aż się boje co będzie po drugim tygodniu dalej bicie piany i hura optymizm

Pajhiv 14:13 11.08.2018

Zobaczymy czy rodzicom starczy kasy na to wszystko😁

Zobacz również