Kamery live
prognoza pogody

Przed konkursem Pucharu Świata w Zakopanem – garść praktycznych informacji

12 stycznia 2023 13:23

W związku ze zbliżającą się imprezą Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, która ma odbyć się już w ten weekend (13-15 stycznia 2023) na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, tatrzańska policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas zorganizowanej imprezy masowej.

Przed konkursem Pucharu Świata w Zakopanem - garść praktycznych informacji

Zakopiański konkurs skoków narciarskich ma rozpocząć się oficjalnym treningiem i kwalifikacjami w piątek o godzinie 18.00 na Wielkiej Krokwi. Zostanie na niego wpuszczonych docelowo ok. 5 tysięcy osób. Tego dnia bramy na skocznię otwarte będą już od godziny 15.00.

Pierwszy dzień konkursowy 14.01.2023 roku (sobota) to konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Bramy skoczni otwarte zostaną już od godziny 13.00. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 16.00 Docelowo organizatorzy spodziewają się ok 15.000 kibiców. Drugi dzień zawodów tj. 15.01.2023 roku (niedziela) to konkurs indywidualny. Skocznia dla kibiców zostanie otwarta o godzinie 13.00 a konkurs oficjalnie ma rozpocząć się o godzinie 16.00. Liczba miejsc przeznaczonych dla kibiców nie ulegnie zmianie. Wszyscy, którzy nie zmieszczą się w tej grupie, będą mogli obserwować widowisko z dalszej odległości. Teren będzie ogrodzony siatką, a porządku wewnątrz będzie pilnowała wynajęta firma ochroniarska.

 Małopolscy policjanci prewencji i służb kryminalnych będą reagowali na wszystkie zgłoszenia oraz pomagali kibicom bezpiecznie i bez przeszkód wrócić do domów, pilnując, aby nie doszło do zakłóceń porządku.

Szanowny gościu, turysto, kibicu ! W trosce o bezpieczeństwo Twoje i innych uczestników sportowej imprezy masowej przypominamy, że w jej trakcie nie wolno:

– wnosić na teren imprezy masowej broni czy też materiałów pirotechnicznych np. race, fajerwerki, petardy
– wnosić alkoholu
– rzucać przedmiotami stanowiącymi zagrożenie dla życia i zdrowia innych
– używać elementu odzieży (np. kominiarka) w celu uniemożliwienia rozpoznania
– przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności
– atakować – naruszać nietykalność cielesną członków służb porządkowych.

Proszę również pamiętać, aby bezwzględnie podporządkować się poleceniom wydawanym przez policjantów i służbę porządkową ochrony konkursu. Za złamanie powyższych zasad grozić będzie odpowiedzialność karna z postępowaniem w trybie przyspieszonym włącznie.

Przypominamy!  Dalsza odsprzedaż biletów z zyskiem bądź ich nabywanie z zamiarem ich dalszej odsprzedaży z zyskiem stanowi wykroczenie z art. 133 § 1 Kodeksu Wykroczeń, za co może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU NA TERENIE ZAKOPANEGO NA CZAS PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH 13-15 stycznia 2023 roku

Wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu nastąpi dnia 13.01.2023 r. od godz. 08:00, na ulicach prowadzących w kierunku skoczni i dalej w bezpośrednio przy skoczni: ul. Br. Czecha od ronda J. Pawła II na całej długości w kierunku skoczni
– ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały w kierunku skoczni
– od skrzyżowania ulic Szymanowskiego i Zwierzyniecka w kierunku skoczni

Przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu nastąpi natychmiast po zakończeniu zawodów w niedzielę, wstępnie od godz. 21: 00 (jeżeli zawody rozpoczną się tego dnia zgodnie z planem ok. godz. 16:00).
W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieszym-kibicom, po zakończeniu zawodów strefa zamknięcia może zostać zwiększona z kierunku skoczni w następujący sposób: 
– ul. Br. Czecha na całej długości od skoczni
– ul. Piłsudskiego już od skrzyżowania z ul. Makuszyńskiego
– ul. Żeromskiego już od skrzyżowania z ul. Sabały.
W razie konieczności poszerzenie strefy zamknięcia może nastąpić wcześniej.

ULICE WYŁĄCZONE Z RUCHU
ul. Br. Czecha od Ronda J. Pawła II, ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Sabały, a później od ul. Makuszyńskiego, a po zawodach ewentualnie: ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Sabały i ul. Sabały od ul. Zamoyskiego.
Kierowcy samochodów osobowych mogą parkować na wyznaczonych miejscach parkingowych na terenie miasta Zakopane.
Zalecamy korzystanie z komunikacji miejskiej i transportu zbiorowego. Prywatne samochody najlepiej zostawić w miejscu zakwaterowania.

źródło, fot. KPP Zakopane

os 12.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również