nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Przebudowę MOK wykona lokalna firma – rozstrzygnięto przetarg

Konsorcjum firm Stanisław Potoczak P.H.U. „POTOCZAK” oraz Robert Potoczak Podhalańska Grupa Budowlana „ROBEX-BUD” ze Skawy zrealizuje przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Wczoraj nastąpiło długo oczekiwane rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie tej dużej inwestycji. Jeśli do 30 sierpnia nikt nie złoży odwołania, jeszcze z końcem miesiąca zostanie podpisana umowa. Rozpoczęcia prac budowlanych można spodziewać się najprawdopodobniej w drugiej połowie października, już po wyborach parlamentarnych. Koszt przebudowy MOK opiewa na kwotę 35 mln złotych. 

Przebudowa budynku MOK staje się faktem – wykonawca właśnie został wybrany, a z końcem lipca Rada Miasta większością głosów dokonała stosownych zapisów w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Koszt przebudowy MOK to – łącznie z kosztami inspektora nadzoru budowlanego – 35 mln 300 tys. zł. Już blisko 2 lata temu uzyskano 6 mln dotacji z Unii Europejskiej, jednak by nie obciążać nadmiernie miejskiego budżetu, teraz wnioskuje się o dodatkowe środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz funduszy norweskich, gdzie jest szansa na zdobycie nawet 20 mln złotych.

W ogłoszonym przez miasto przetargu złożono łącznie trzy oferty. Poza konsorcjum firm POTOCZAK i ROBEX-BUD ze Skawy, zgłosiły się firmy BESTA z Rzeszowa (36 mln 484 tys. zł) i CECHINI z Krynicy-Zdroju (37  mln 892 tys. zł).

Realizacja tej dużej inwestycji, dla pracowników i wszystkich wynajmujących sale w MOK oznacza wielkie logistycznie przedsięwzięcie przeprowadzki do innych, tymczasowych lokalizacji. Chodzi tutaj zarówno Miejskiego Ośrodka Kultury, jak i Miejskiej Biblioteki Publicznej. MOK ma na to 30 dni od podpisania umowy, biblioteka – dwa miesiące. W przypadku MOK-u, mówi się o pomieszczeniach dworca kolejowego (piętro), wieży wodnej i Szkoły Podstawowej nr 11, biblioteka prawdopodobnie znajdzie nową siedzibę w budynku PZU na skrzyżowaniu Krzywej i Kolejowej. 

Dla przebudowy MOK-u – 35-milionowe gwarancje

Wejście na plac budowy teoretycznie możliwe byłoby już z początkiem października, jednak te przymiarki mogą pokrzyżować zaplanowane na 13 października wybory parlamentarne. To w budynku MOK znajduje się bowiem jedna z obwodowych komisji wyborczych. 

-Możliwe, że ten termin przesunie się na drugą połowę października, tak czy inaczej nastąpi to bardzo szybko, jak tylko dojdzie do podpisania umowy – mówi dyrektor MOK Bolesław Bara.

Zarówno miastu, jako inwestorowi, jak i wykonawcy zależy na rozpoczęciu prac jeszcze przed zimą.

/os

3 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna