transmisja na żywo:
TatrySki Podhale Nowy Targ - Tauron KH GKS Katowice
Zapraszamy na transmisję już w najbliższą niedzielę 21 stycznia 2018r. od godz. 17:45 !
oglądaj na żywo
nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Przebudowa ulic Szaflarskiej i Grel – na wstępnej liście rankingowej do dofinansowania

Przebudowa odcinka ulicy Szaflarskiej i rozbudowa ulicy Grel znalazły się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach ministerialnego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

O planach przebudowy blisko kilometrowego odcinka ulicy Szaflarskiej od kościoła pw. św. Jana Pawła II do skrzyżowania z „zakopianką” pisaliśmy dwa miesiące temu, kiedy radni miejscy poparli udzielenie powiatowi nowotarskiemu pomocy finansowej w kwocie 1 mln zł 250 tys. złotych z budżetu miasta z przeznaczeniem na ten właśnie cel. Dzięki pożyczce od władz miasta, Powiat Nowotarski miał wystarczający wkład własny, by wnioskować o dofinansowanie w ramach programu.

Koszt tego dofinansowania miałby wynieść 2 mln 700 tys. złotych przy 5 mln 800 tys. wartości całego zadania. W ramach przebudowy tej mocno wyeksploatowanej, a bardzo uczęszczanej drogi, ma zostać wykonana nowa nawierzchnia, chodniki po obu stronach jezdni o szerokości ponad 2 metrów, 3 pasy ruchu oraz strefa boczna na skrzyżowaniu.

Rozbudowa ulicy Grel to inwestycja od dawna planowana i wyczekiwana przez mieszkańców. Chodzi o ponad kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Partyzantów do torów kolejowych, będący aktualnie w bardzo złym stanie – droga jest pełna dziur i łat, pozbawiona chodnika i dobrego odwodnienia, a pasa drogowego nic nie oddziela od pobocza, którym wędrują piesi. Już kilka lat temu miasto chciało przeznaczyć pieniądze na przebudowę tej ulicy, jednak część właścicieli posesji nie zgodziła się na konieczne wejście w ich działki. Newralgicznym punktem tej ulicy jest przejście przez tzw. Potok Rakowy.

 Długo wyczekiwana inwestycja jest niezwykle potrzebna zarówno mieszkańcom dzielnicy, jak i układowi komunikacyjnemu miasta – tą właśnie ulicą prowadzi jeden z objazdów w kierunku Chabówki i Krakowa bądź Chyżnego i Zakopanego. Jeszcze większego znaczenia nabierze ten ciąg po wykonaniu planowanego połączenia drogowego z osiedlem Niwa. Modernizacja drogi powinna też otworzyć ul. Grel i Grel – Boczną na nowe inwestycje.

Koszt tej inwestycji oszacowany został na 6 mln 700 tys. złotych. Wnioskowana kwota dofinansowania to 3 mln.

Ogłoszenie ostatecznych list rankingowych ma nastąpić do 30 listopada br., a  zatwierdzenie i ogłoszenie przez wojewodę listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania – do końca tego roku.

 

 

 • Oceń artyukł

 • Napisz komentarz

  Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
  Twój komentarz może być pierwszy!

  © 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
  projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna