Kamery live
prognoza pogody

Przebudowa ronda w Krościenku – dla poprawy płynności ruchu i bezpieczeństwa

W Krościenku nad Dunajcem w ciągu drogi wojewódzkiej 969, na skrzyżowaniu z drogą powiatową, trwają obecnie prace przy przebudowie istniejącego ronda na turbinowe. To ważny węzeł drogowy w regionie, a zarazem miejsce, w którym ze względu na duży ruch turystyczny, często tworzą się korki. Koszt realizacji zadania to 1,8 mln zł.

Przebudowa ronda w Krościenku - dla poprawy płynności ruchu i bezpieczeństwa

W ramach prowadzonych prac przebudowane zostanie rondo wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Węzeł drogowy będzie posiadał po dwa pasy od strony Nowego Sącza oraz Szczawnicy, co znacząco upłynni ruch. Dodatkowo przebudowane zostaną także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które zostaną wyposażone w dedykowane oświetlenie, co podniesie poziom bezpieczeństwa pieszych oraz komfort kierowców. W tym celu zostaną zainstalowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

-Inwestycje lokalne mają dla nas kluczowe znaczenie, dlatego cieszy, że już wkrótce mieszkańcy będą mogli jeździć nowym, bezpiecznym rondem turbinowym. W Zarządzie Województwa Małopolskiego podjęliśmy decyzję, że nasze działania będą wynikały z idei zrównoważonego rozwoju. Środki są kierowane w różne części województwa, w tym również dla Krościenka i okolic. Nowe rondo poprawi bezpieczeństwo i sprawi, że ruch będzie płynny – podkreślił marszałek Witold Kozłowski, który ostatnio odwiedził miejsce realizacji tej inwestycji. 

Warto podkreślić, że w sezonie urlopowym na drogach przy rondzie tworzyły się korki. Miało to związek z dużym ruchem turystycznym. Inwestycja z pewnością poprawi płynność ruchu ze względu na zwiększenie przepustowości tego ważnego węzła drogowego.

źródło: malopolska.pl

os 15.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Arek 16:50 27.07.2020

Kiedy będzie budowa sroki że Szczawnicy do Piwnicznej?

Zobacz również