Kamery live
prognoza pogody

Przebudowa dworca PKP – przeprowadzi ją firma z Nowego Targu

2 sierpnia 2018 08:37
Wyciszenie Włącz dźwięk

Jak wiadomo, nowotarski dworzec kolejowy z przełomu XIX i XX wieku czeka gruntowna przebudowa. Ma stać się on kolejną wizytówką Nowego Targu. Znamy również zwycięzcę przetargu na remont budynku.

Jak poinformował Urząd Miasta, przebudową oraz remontem dworca kolejowego zajmie się Firma Budowlana Sikora z Niwy. W wyżej wymienionym przetargu zostało złożonych 5 ofert i to właśnie ta okazała się być tą najkorzystniejszą. Cena, jaką obejmie remont i przebudowa to ok. 3,6 miliona złotych.

Otoczenie dworca zmienia się w błyskawicznym tempie. Parking dla chcących przesiąść się do pociągu, ścieżki rowerowe, kursy Podhalańskiej Kolei Regionalnej cieszącej się dużym zainteresowaniem. Przyszedł i czas na odrestaurowanie dworca. Remont budynku i drogi dojazdowej uda się zrealizować z dużym unijnym dofinansowaniem 2 milionów 800 tys. złotych.

Zostanie wykonana poczekalnia, pomieszczenie z przeznaczeniem na kasy, sanitariaty i pozostała część przestrzeni wewnętrznej budynku. Będzie przebudowana cała historyczna kubatura – od piwnic aż po dach.

Prace mają zakończyć się jesienią 2019 roku.

Aleksandra Kokalik 02.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również