Kamery live
prognoza pogody

Przebieg zakopianki – którędy dokładnie?

29 czerwca 2017 19:52

Kilka dni temu, mieszkańców Podhala zelektryzowała informacja o decyzji rządu w sprawie budowy dwupasmowej zakopianki na odcinku z Rdzawki do Nowego Targu. Dziś przedstawiamy, jaki będzie jej przebieg na terenie naszego miasta. 

Przebieg zakopianki - którędy dokładnie?

Zakopianka na odcinku Rdzawka-Nowy Targ ma być budowana w oparciu o materiały, których przygotowanie rozpoczęło się już w 2008 roku. Mimo, że prace przygotowawcze do tej inwestycji zostały w pewnym momencie przerwane, posiada ona ważną decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.

O to którędy dokładnie dwujezdniowa zakopianka będzie przebiegać na terenie miasta Nowy Targ, zapytaliśmy naczelnika Wydziału Rozwoju i Urbanistyki UM Wojciecha Watychę. 

– Ona wchodzi w obszar Nowego Targu ponad drogą prowadzącą w kierunku Lasku, później przebiega po zachodniej stronie torów kolejowych, przechodzą przez ul. Ludźmierską na wysokości betoniarni Żanex. Następnie lasem w kierunku “zakopianki” i łączy się z tą zakopianką istniejącą za Castoramą. Takie są plany i mam nadzieję, że one zostaną w końcu zrealizowane – powiedział w rozmowie z nami pan naczelnik. 

Na terenie Nowego Targu w 100% udało się zrealizować zamysł zaplanowania przebiegu drogi w taki sposób, aby uniknąć wyburzeń, czyli po terenie niezabudowanym. 

Więcej na ten temat – w “Przeglądzie Tygodniowym”. 

NT24TV 29.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również