Kamery live
prognoza pogody

Promile za kierownicą

20 kwietnia 2018 13:31

W dniu 19 kwietnia o godzinie 7.20 w miejscowości Jabłonka na drodze wojewódzkiej nr 957  doszło do kolizji drogowej.  Mieszkaniec Jabłonki, kierujący samochodem osobowym marki  Chevrolet jadąc w kierunku Piekielnika  nie zachował należytej ostrożności, rozpoczął manewr wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z wykonującym manewr skrętu w lewo samochodem osobowym marki Peugeot, którym kierowała mieszkanka Lipnicy Małej.

Promile za kierownicą

 Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący chevroletem stracił prawo jazdy, ponieważ po przebadaniu okazało się ma prawie promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności.

W tym samym dniu wieczorem w trakcie patrolu miejscowości Jabłonka policjanci zauważyli kierującego motorowerem marki Romet, który nie posiadał obowiązkowego hełmu ochronnego. W trakcie kontroli okazało się, że nie posiada również obowiązkowych dokumentów  i uprawnień do kierowania. Kierującym okazał się 45-letni mieszkaniec Jabłonki, który  posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  Po przebadaniu okazało się, że ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za swoje czyny. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności, natomiast za nie stosowanie  się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mat. prasowe KPP Nowy Targ

/os

os 20.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również