Kamery live
prognoza pogody

Projekt przebudowy „zakopianki” na odcinku Nowy Targ – Szaflary. Oferenci się drożą…

7 października 2023 16:57

POWIAT NOWOTARSKI. Trzy firmy chcą opracować dokumentację poprawy przepustowości na DK47 między Nowym Targiem a Szaflarami – informuje krakowski Odział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To już drugie postępowanie dla tego odcinka. Pierwsze zostało unieważnione w maju tego roku. Wykonawcy zbyt wysoko wycenili swoje prace projektowe przekraczając tym samym założony budżet.

Projekt przebudowy „zakopianki” na odcinku Nowy Targ – Szaflary. Oferenci się drożą…

Zestawienie ofert: 

– Sweco – 3 636 686,88 zł 

– IVIA – 3 751 500 zł 

– Multiconsult – 4 837 590 zł 

Przebudowa jest niezbędna

Na temat konieczności przebudowy drogi z Nowego Targu do Szaflar, jako głównej trasy do Zakopanego, pisaliśmy przy okazji ogłaszania przetargu. Podkreślaliśmy przede wszystkim rosnące z roku na rok natężenie pojazdów, a także utrudnienia jakie mogą odczuwać podróżujący w sezonach turystycznych.  

Przepis na poprawę przepustowości

Na optymalizację przepustowości, a także podniesienie bezpieczeństwa na drodze, z pewnością wpłynie przebudowa skrzyżowań, zjazdów oraz budowa chodników. Chcemy, aby tam, gdzie jest to możliwe, zostały uwzględnione dodatkowe pasy ruchu. Dokładny zakres przebudowy zostanie określony przez wyłonionego wykonawcę. 

Informacja i fot. GDDKiA O/Kraków

 

Anna Szopińska 07.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również