Kamery live
prognoza pogody

Proces egzaminatora utknął w miejscu

Od tragedii w Szaflarach minęło ponad dwa i pół roku, ale wygląda na to, że do rozstrzygnięcia sprawy jeszcze daleka droga. Przesłuchano egzaminatora i świadków, teraz poszukiwany jest biegły z zakresu kolejnictwa. A z jego znalezieniem Sąd Okręgowy w Nowym Sączu ma poważny problem. Z tego też względu nie ma wyznaczonej kolejnej daty rozprawy.

Proces egzaminatora utknął w miejscu

Fot. Piotr Duraj, dzięki uprzejmości portalu goral.info.pl

Do tragedii w Szaflarach doszło w sierpniu 2018 roku. Wówczas w trakcie jazdy egzaminacyjnej doszło do zderzenia samochodu z pociągiem. W wyniku uderzenia zginęła osiemnastoletnia Angelika, zdająca egzamin na prawo jazdy. Egzaminator Edward R. w ostatniej chwili uciekł z pojazdu.

Na początku prokuratura zarzucała egzaminatorowi doprowadzenie do katastrofy w ruchu lądowym, później zmieniono kwalifikację czynu na spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie pomocy nastolatce. Teraz – jak informuje gazeta Fakt w dzisiejszym wydaniu – okazuje się, że mimo przeciągającego się procesu, na jego finał przyjdzie jeszcze długo poczekać.

 – Proces rozpoczął się i trwa, przesłuchano już egzaminatora i świadków. Obecnie poszukiwany jest biegły z zakresu kolejnictwa, który mógłby wydać opinię, ale jest duży problem z jego znalezieniem. Dlatego nie ma wyznaczonej kolejnej daty rozprawy – mówi dla Faktu Bogdan Kijak, rzecznik sądu okręgowego w Nowym Sączu.

Edwardowi R. grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Egzaminator nie przyznaje się do winy.

/źródło: Fakt.pl/

Szaflary: tragedia podczas egzaminu na prawo jazdy. Nie żyje 18-latka

Piotr Starmach 13.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Tomek 10:48 14.04.2021

Jeszcze chwila i sprawa sie przedawni. Taki już mamy system albo klimat. Zrobisz psu krzywde idziesz siedziec doprowadzisz do tragedii z wlasnego widzi-misie (egzaminy na prawko to widzi-misie emerytów pokomunistycznych czyt. egzaminatorów) i chodzisz i sie śmiejesz. Byl tam od tego jak d.. a od sra... a żeby do tragedii niedoszlo ale wolał drzeć r.. a i czekać aż obleje kursantke

Antek smoleński 15:33 13.04.2021

Pan ZERO , usprawnia sądy 🙉😂

Zobacz również