Kamery live
prognoza pogody

Próbował dojechać rowerem do domu. Miał 3,5 promila

17 kwietnia 2023 23:46

19-latek, mając 3,5 promila alkoholu w organizmie próbował dojechać rowerem do domu.

Próbował dojechać rowerem do domu. Miał 3,5 promila

W niedzielę (16 kwietnia br.) po godzinie 16, policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o rowerzyście, który jadąc drogą wojewódzką nr 969 miał problem z poruszaniem się i kilkakrotnie upadł na jezdnię. W miejscowości Harklowa funkcjonariusze napotkali młodego mężczyznę na rowerze, który był mocno nietrzeźwy. 19-latek z gminy Nowy Targ miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Pomimo stanu nietrzeźwości wsiadł na rower i próbował dojechać do domu. Rowerzysta został przekazany pod opiekę członkom rodziny. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 2 500 złotych. Dodatkowo w tej sytuacji można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest przede wszystkim zabronione, ale też bardzo niebezpieczne. Nietrzeźwi kierujący są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników ruchu drogowego. W tym przypadku na szczęście nie doszło do tragedii. Pozostali użytkownicy ruchu drogowego odpowiednio zareagowali i powiadomili nowotarską policję.

os 17.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również