Kamery live
prognoza pogody

Problemów przybywa

27 lipca 2016 20:35

Piłkarze Podhala Nowy Targ bezbramkowo zremisowali z Lubaniem Maniowy w swoim kolejnym, przedostatnim już meczu sparingowym przed inauguracją sezonu ligowego. 

Problemów przybywa

W składzie Podhala w porównaniu z poprzednimi meczami nie pojawił się już w szeregach nowotarżan żaden nowy zawodnik. Brakowało za to aż czterech podstawowych graczy: Rafała Komorka, Rafała Gadziny, Jarosława Potońca oraz Jakuba Luberdy. Wszyscy zmagają się z kontuzjami. 

– Niestety są to dosyć poważne urazy, które na pewno wykluczają całą czwórkę z kilku pierwszych kolejek sezonu. To dla nas duży problem, zwłaszcza że aż trzech z tych zawodników jest w wieku młodzieżowca. Wygląda więc na to, że będziemy jeszcze musieli poszukać wzmocnień. Sytuacja nam się trochę skomplikowała, ale generalnie czekam ze spokojem na start rozgrywek. Już w głowie mam pomysł na pierwszą „jedenastkę”. Zagramy jeszcze jedno spotkanie sparingowe (w sobotę z Garbarnią Kraków – przyp. mz), które mam nadzieję, że już rozwieje moje ostatnie wątpliwości – podkreśla trener Podhala, Marek Żołądź, który po raz kolejny przyglądał się Mateuszowi Plucie. Wychowanek Orkana Raba Wyżna pierwszą połowę zagrał na lewej pomocy, w drugiej cofnięty został do defensywy. 

– Pierwsza połowa lepsza w jego wykonaniu. W drugiej już zagrał słabiej. Widać, że nie czuje się dobrze na pozycji obrońcy. Będziemy musieli wziąć to pod uwagę – przyznał opiekun Podhala. 

Zawodnikiem Podhala nie będzie Jakub Dziubas, który nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego. 

NKP Podhale Nowy Targ – Lubań Maniowy 0:0

Podhale: Sotnicki – Bedronka (46 Basta), Mikołajczyk (65 Bedronka), Urbański (46 Ochman), Drobnak (46 Bobak) – Piwowarczyk (46 Kwiatek), Jaworski (46 Jandura), Świerzbiński (46 Kobylarczyk), Pluta – Czubin (46 Nawrot), Pająk (46 Dziadzio).

 

 

NT24TV 27.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również