Kamery live
prognoza pogody

Problem ze stypendiami dla studiujących hokeistów

Miejski samorząd będzie musiał rozważyć inną formę wsparcia pierwszej drużyny hokeja na lodzie. Od kilku lat pieniądze wypłacane były w formie stypendiów dla zawodników. Okazało się jednak, że po zeszłorocznej zmianie przepisów podatkowych, przestały się one sprawdzać w przypadku sportowców będących jednocześnie studentami. Doszło nawet do sytuacji, w której jeden z młodych hokeistów zrezygnował ze studiów po to, by móc pobierać pełną kwotę stypendium. 

Problem ze stypendiami dla studiujących hokeistów

Jak powiedziała dziś p.o. prezesa KH Tauron Podhale Nowy Targ Natalia Charyasz, ta zmiana przepisów oznaczała dla spółki sporą stratę finansową – stypendia nie wpływały na konta hokeistów-studentów w takiej wysokości, w jakiej były przyznane, a różnicę musiał pokryć klub:

-Od 2022 roku weszły nowe przepisy dotyczące studentów, na których niestety klub stracił podwójnie, ponieważ student stypendium nieopodatkowanego może otrzymać maksymalnie 3800 zł. Klub stracił 50 tys. zł na przestrzeni od sierpnia  do grudnia 2022 roku. Jeżeli student miał dostać na przykład – podaję kwotę całkowicie z głowy –  najwyższe stypendium, czyli kwotę 5 tys. zł, to wcześniej otrzymywał ją w całości. Niestety ta kwota była w granicach 4100 zł. Klub ma pewien kontrakt z zawodnikiem i musi wyrównać tę różnicę, stąd wynikała kwota straty, którą my tym studentom musieliśmy wypłacić. To był koszt niezależny od miasta, niezależny od klubu. 

Pani prezes zwróciła się do Rady Miasta o zmianę formy przekazywania środków od następnego sezonu, tak, by klub mógł uniknąć straty finansowej. 

-Ta forma w żaden sposób nie zdaje egzaminu w przypadku studentów – podkreśliła Natalia Charyasz. 

os 07.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Kibic Podhala 06:09 09.03.2023

Z tego co mi wiadomo niektórzy zawodnicy do dziś nie dostali ani złotówki stypendium więc to są kłamstwa

piotr 10:57 08.03.2023

Pani "prezes" to tylko obiecywać i kłamać potrafi. No ale cóż jak wyrosła spod skrzydła pana z.

Tatuś 19:21 07.03.2023

A to ci dopiero heca klub poniósł stratę bo musiał dopłacić do wypłat dla zawodników a ja uważałem Panią prezes za bardzo inteligentną sprytną i biegłą w prawie .

Zobacz również