Kamery live
prognoza pogody

Prezydent Andrzej Duda w Poroninie

23 czerwca 2020 13:19

Prezydent Rzeczpospolitej Polski i jednocześnie kandydat tegorocznych wyborów prezydenckich z ramienia PiS dziś odwiedza powiat tatrzański. Na początek odwiedził Poronin, w planach jest jeszcze podróż do Zębu i Zakopanego.

Prezydent Andrzej Duda w Poroninie

Fot. Robert Chowaniec/Facebook

 

Wizyta Andrzeja Dudy w powiecie tatrzańskim rozpoczęła się w Poroninie o 10:00, gdzie gromkimi brawami przywitali go tamtejsi mieszkańcy. Nie zabrakło góralskich strojów, śpiewów oraz tradycyjnej muzyki.

 

 – Te wybory prezydenckie, które się zbliżają – mówię to wszędzie, gdzie jestem – to są wybory, które ukierunkują nas, ukierunkują rozwój Polski na najbliższe lata, a – kto wie – być może nawet na dziesięciolecia. Mamy tę niepowtarzalną szansę, że od 30 lat żyjemy w niepodległym, suwerennym, rzeczywiście wolnym kraju (…), to my wybieramy władze – mówił Andrzej Duda do zebranych w Poroninie.

 

Starający się o reelekcję prezydent w trakcie swojej wizyty opowiadał o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości oraz o walce rządu z skutkami pandemii koronawirusa. Podkreślił, że w ramach działań przeciwkryzysowych do powiatu tatrzańskiego trafiło 160 milionów złotych na wsparcie przedsiębiorców i utrzymanie miejsc pracy.

 

 – Miliard złotych dziennie jest wypłacanych przedsiębiorcom w całej Polsce, to są miliony miejsc pracy uratowane, po to, żeby polska gospodarka mogła dalej funkcjonować – powiedział Andrzej Duda.

 

Ponadto Duda mówił o bonach turystycznych, które mają pobudzić m.in. podhalańską branżę turystyczną, która obecnie mierzy się z pandemicznym kryzysem.   

 

Zdjęcia: Robert Chowaniec

Piotr Starmach 23.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również