Kamery live
Kamery live
prognoza pogody
ntvk

Prezes nowotarskiego ZNP zaapelował do władz o bezpłatne badania dla pracowników oświaty

23 lipca 2020 14:35

Prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu Marcin Domin, w imieniu Zarządu zaapelował do włodarzy miast i gmin objętych działaniem oddziału o podjęcie stosownych działań w celu przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich w celu zdiagnozowania obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników oświaty bezpośrednio przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. 

Prezes nowotarskiego ZNP zaapelował do władz o bezpłatne badania dla pracowników oświaty
zdj. ilustracyjne
 
Poniżej pełna treść pisma:
 
Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu zwraca się z wnioskiem do organu prowadzącego szkoły i przedszkola na terenie Gminy … o zagwarantowanie przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich w celu zdiagnozowania obecności wirusa SARS-CoV-2 wszystkim pracownikom zatrudnionym w tych jednostkach bezpośrednio przed rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.
 
Mając na uwadze troskę o życie i zdrowie uczniów oraz pracowników oświaty w naszej ocenie koniecznym jest zagwarantowanie bezpiecznych warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w siedzibach placówek poprzez dokonanie badań lekarskich pracownikom. W związku z brakiem podjęcia takich działań przez Radę Ministrów, wnioskujemy do Pana jako organu prowadzącego o roztropne decyzje i zapewnienie sfinansowania takich badań w prowadzonych przez Gminę placówkach.
 
źródło: www.facebook.com/ZNPNowyTarg
 
os 23.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również