Prestiżowa wygrana

30 października 2020 20:58

W ostatnim przed reprezentacyjną przerwą, spotkaniu ligowym hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ odnieśli prestiżowe zwycięstwo. „Szarotki” na własnym lodowisku pokonali wicelidera tabeli Re Plast Unię Oświęcim.

Po pierwszej tercji Podhale prowadziło 2:0, wykazując się w tej odsłonie stu procentową skutecznością w okresach gry w liczebnej przewadze. W 4 min Alan Łyszczarczyk objechał bramkę rywala i trafił w odsłonięty przez Clarke Saundersa „krótki” róg. W 9 min z kolei Kacper Guzik z bliska dobił strzał Petra Chaloupki.

Druga tercja zaczęła się od wybornej sytuacji dla „Szarotek”. Od połowy lodowiska Emil Svec jechał sam na bramkę unitów, ale przegrał pojedynek z Saundersem. Ta niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach w 25 min. Po zagraniu Gregora Koblara, krążek pechowo odbił się od łyżwy Chaloupki i wpadł do bramki Podhala. W 28 min był już remis. Chwilę po tym jak skończyła się kara Jakuba Worwy, wyrównał mierzonym strzałem Eliezer Szerbatow. W 33 min udział w spotkaniu zakończył Svec. Czech za atak łokciem został ukarany karą 5 + 20 min. Nowotarżanie wybronili liczebne osłabienie, a w 40 min kiedy to oni mieli przewagę jednego zawodnika, odzyskali prowadzenie. Łyszczarczyk popisał się świetnym podaniem, po którym Bartłomiej Neupauer tylko dołożył łopatkę kija i krążek znalazł się za plecami Saundersa.

Ostatnie 20 minut to bardzo dobra gra gospodarzy w destrukcji. Nowotarżanie skutecznie bronili dostępu do swojej bramki, a w 57 minucie po kontrataku wygraną Podhala przypieczętował Alexander Pettersson.

W końcówce oświęcimianie próbowali jeszcze wariantu z wycofaniem bramkarza, ale be efektu.

Tauron Podhale Nowy Targ – Re Plast Unia Oświęcim 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Bramki: 1:0 Łyszczarczyk (Ankudinov, Pettersson) 4, 2:0 Guzik (Svec, Chaloupka) 9, 2:1 Koblar (Luza) 25, 2:2 Szerbatow (Da Costa) 28, 3:2 Nuepauer (Łyszczarczyk) 40, 4:2 Pettersson (Łyszczyk, Neupauer) 58.

Podhale: Odrobny – Chaloupka, Birznis, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk – Gajor, P. Wsół, Guzik, Słowakiewicz, Ankudinov oraz Kamieniecki, Worwa, F. Kapica, Bochnak.

Unia: Saunders – Raitanen, Pretnar, Kowalówka, Kalan, Koblar – Glenn, Luza, Szerbatow, Da Costa, Przygodzki – M. Noworyta, P. Noworyta, Garszyn, Trandin, Orekin – Prusak, Dudkiewicz, Piotrowicz, Krzemień, Malicki.

Sędziowali: Patryk Pyrskała, Krzysztof Kozłowski.

Kary: 41 min (w tym 10 min dla Bepierszcza za niesportowe zachowanie i 25 min dla Sveca za atak łokciem i niesportowe zachowanie) – 6 min