Kamery live
prognoza pogody

Prestiżowa gala MMA już wiosną w Nowym Targu?

20 lutego 2020 17:44

Jedna z największych w Polsce Federacji Sportów Walki Babilon MMA bardzo poważnie rozważa organizację jednej ze swoich gal w Nowym Targu. Kilka dni temu założyciel i szef federacji Tomasz Babiloński spotkał się w tym temacie z władzami miasta, które miałoby partycypować w około 20 procentach kosztów organizacji gali.

Prestiżowa gala MMA już wiosną w Nowym Targu?

– Miasto docenia rolę klubu i rosnącą popularność dyscypliny, a także potencjał takiego wydarzenia. Dlatego ze strony władz miasta zostaną podjęte, we współpracy z klubem NKSW działania, aby gala mogła odbyć – mówi Arkadiusz Szymczyk, kierownik referatu ds. Sportu i Turystyki – Ze względu na zaplanowany już budżet miasta niezbędne jest jednak pozyskanie zewnętrznego finansowania dla tego wydarzenia i wspólnie zostaną realizowane działania w tym kierunku – dodaje Szymczyk.

– Babilon MMA to prężnie rozwijająca się federacja na naszym rynku, zrzeszająca coraz lepszych zawodników. Jej gale są już na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym. Myślę, że gdyby galę udało się zorganizować w naszym mieścicie, byłoby to olbrzymie wydarzenie. Zdaję sobie sprawę, że to spore wyzwanie, również dla nas. Dlatego z tego miejsca apeluję o pomoc do lokalnych biznesmenów – przekonuje Wojciech Hoły, szef NKSW Nowy Targ.

Do tej pory federacja Babilon MMA zorganizowała już 12 Gal. Ostatnią 7 lutego w Łomży. Gala w Nowym Targu miałaby się odbyć w maju, a w głównej walce o pas w wadze ciężkiej, miałby zawalczyć reprezentant NKSW Nowy Targ Łukasz Brzeski

– Żywię ogromną nadzieję, że przedsięwzięcie będzie miało miejsce. Jest to ogromna szansa dla miasta na promowanie sportów walki oraz dla mnie na pokazanie się przed własną publicznością – mówi Brzeski, który dla Babilonu stoczył już trzy walki.

Foto: Babilon MMA / boxingphotos.pl

Maciej Zubek 20.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również