Kamery live
prognoza pogody

Premier dziękuje nowotarskim hokeistom za oddanie osocza

27 listopada 2020 20:57

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na zwołanej konferencji prasowej dotyczącej obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Polsce podziękował m.in. zarządowi i zawodnikom z Tauron Podhala Nowy Targ. Po przechorowaniu COVID-19 gremialnie stawili się w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym, gdzie oddali krew i osocze.

Premier dziękuje nowotarskim hokeistom za oddanie osocza

Hokeiści oraz zarząd klubu Podhale Nowy Targ Tauron w Terenowym Oddziale Regionalnej Stacji Krwiodawstwa w Nowym Targu pojawili się 6 listopada. Zdecydowana większość z nich oddała krew. Ci, którzy okazali się ozdrowieńcami po przebytej chorobie COVID-19, oddali również osocze, które posłuży lekarzom do walki z koronawirusem. Jak się okazuje, jest ono bardzo cenne przy leczeniu pacjentów z ciężkim przebiegiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. 

Teraz do tamtej sytuacji odniósł się premier kraju Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej dziękował wszystkim, którzy zdecydowali się oddać osocze i jednocześnie zachęcał innych ozdrowieńców do tego. Podziękowania złożył m.in. prezydentowi Andrzejowi Dudzie, górnikom z Katowic, ojcom Paulinom z Jasnej Góry, a także właśnie hokeistom z Tauron Podhale Nowy Targ. Fragment konferencji prasowej, w którym premier mówi o “szarotkach”, znajdziecie w linku poniżej.

https://www.facebook.com/watch/?v=1542965755892366

Więcej na temat akcji oddawani krwi i osocza przez nowotarskich hokeistów mówiliśmy tutaj:

Hokeiści Podhala oddali krew i osocze

 

Piotr Starmach 27.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również