Kamery live
prognoza pogody

Prawie 100 tysięcy złotych dla KS Gorce! Sami sobie na to zapracowali!

Klub Sportowy Gorce Nowy Targ pozyskał kwotę 98 tysięcy złotych w ramach III Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Prawie 100 tysięcy złotych dla KS Gorce! Sami sobie na to zapracowali!

Kwota będzie przeznaczona na realizację zadania „Rozwój psychofizyczny młodego pokolenia przy pingpongowym stole i na boisku do piłki siatkowej”.

Pozwoli nam to m.in. na organizacje wakacyjnego obozu i zatrudnienie na ten czas dodatkowych trenerów – podkreśla prezes KS Gorce, Marta Klag (na zdjęciu).

KS Gorce już drugi raz udział wziął w konkursie ofert w ramach Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Rok temu także znalazł się w gronie zwycięzców.

Cały czas staramy się pozyskiwać dodatkowe fundusze. Szukamy różnych źródeł. Budżet Obywatelski jest jednym z nich. Łatwo nie było. Aby liczyć się w konkursie musieliśmy zebrać ponad 2 tysiące podpisów wspierających nasze zadanie. To kosztowało nas sporo czasu. Zaangażowanych było w to wiele osób, nie tylko z klubu, ale i z otoczenia – zaznacza Klag.

KS Gorce zrzesza na dzisiaj około 100 zawodników i zawodniczek w różnym wieku. Wiodącą sekcją jest tenis stołowy. Jej reprezentanci regularnie zdobywają medale na imprezach rangi Mistrzostw Polski. Coraz lepiej rozwija się też reaktywowana jakiś czas temu sekcja siatkówki.

Maciej Zubek 09.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

4 komentarze
Wtajemniczony 13:58 13.05.2019

Brawo dla Gorc, praca i zaangażowanie przynosi efekty,ostanio trzeba pogratulować trenerom siatkówki, coraz częściej słychać o sukcesach dzieci przez nich trenowanych.

Tatuś i mamusia 12:39 10.05.2019

Przy takim nakładzie finansowym miasta sponsorów i poparciu medialnym hokej w Nowym Targu powinien być na światowym poziomie a przez rodziców na sile promujących swoje dzieci jako jednostki a nie cały klub jesteśmy daleko a tu proszę bez rozgłosu bez szumu dają radę bardzo dobrze o to mi chodziło Panie Tatuś

Tatuś 09:18 10.05.2019

Co wam szkodzi hokej? Sport, to sport i każdy trzeba popierać, zwłaszcza we własnym mieście. Nawet, jak ktoś ma jakieś kompleksy, to powinien się zastanowić co pisze (zwłaszcza jak jest Tatusiem i Mamusią).

Tatuś i mamusia 19:04 09.05.2019

Brawo to pokazuje że w Nowym Targu są zdolne dzieci w różnych dyscyplinach a nie tylko hokej i chore ambicje niespełnionych pseudo hokeistów i ich rodziców .

Zobacz również