PILNE

Pracowity weekend dla ratowników górskich

13 września 2020 12:43

Tłoczno na górskich szlakach. Tylko wczoraj ratownicy GOPR musieli interweniować w Gorcach, Beskidzie Wyspowym i Pieninach, gdzie miały miejsce wypadki z udziałem turystów.

Pracowity weekend dla ratowników górskich

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

– Pomimo tego, że wakacje się skończyły, a kalendarzowe lato powoli dobiega końca, w górach ruch turystyczny wciąż jest bardzo duży, co przekłada się na ilość wypadków. Tylko wczoraj nasi ratownicy trzykrotnie wyruszali w góry, aby udzielić pomocy poszkodowanym – relacjonują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.

– Ratownicy pełniący dyżur w Stacji Ratunkowej na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym udzielali pomocy 16-letniemu rowerzyście, który podczas zjazdu na rowerze na skutek upadku doznał urazu nadgarstka. Kolejny wypadek miał miejsce w Pieninach, gdzie na Ścieżce Pienińskiej poważnego uraz uda doznał 49-letni mężczyzna. Po udzieleniu pomocy przez ratowników Horská služba Pieninského národného parku został on przy dawnym przejściu granicznym przekazany ratownikom pełniącym dyżur w w Stacji Ratunkowej w Szczawnicy. Ostatni wczorajszy wypadek miał miejsce na szlaku czarnym prowadzącym na Kudłoń w Gorcach, gdzie turystka doznała bolesnego urazu stawu skokowego. Z uwagi na trudny teren (brak możliwości dojazdu) po zaopatrzeniu została w noszach Kong przetransportowano do karetki górskiej, a następnie zwieziona w dolinę – podsumowują ratownicy.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

 

Piotr Starmach 13.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również