Kamery live
prognoza pogody

Pracowita majówka GOPRu

4 maja 2021 12:30

Tegoroczna majówka zapisze się w historii jako zimna, wietrzna i deszczowa. Mimo niesprzyjającej aury turyści tłumnie zjechali na Podhale – największą popularnością cieszyły się Pieniny. Tam też właśnie ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR odnotowali najwięcej interwencji.

Pracowita majówka GOPRu

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

W komunikacie ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR czytamy:

30.04, piątek

W godzinach wieczornych ratownicy ze Szczawnicy zostają zadysponowani do mieszkanki przysiółka w Beskidzie Sądeckim. Po dotarciu na miejsce chora zostaje przetransportowana do czekającej niżej karetki pogotowia.

01.05, sobota

O godz. 19:30 przychodzi zgłoszenie z Palenicy w Szczawnicy gdzie turysta w wyniku upadku doznał urazu barku. Ratownicy po udzieleniu pomocy medycznej transportują poszkodowanego do Szczawnicy gdzie przekazują go zespołowi karetki.

02.05, niedziela

14:30.Zgłoszenie z rejonu Wysokiej w Pieninach gdzie w wyniku upadku turystka doznała złamania nogi. Ratownicy ze Szczawnicy po dotarciu do poszkodowanej i udzieleniu pomocy transportują ją do Jaworek, gdzie czeka karetka pogotowia. Po godzinie 16 ratownik będący na patrolu szlaku na Turbacz spotyka turystę z kontuzją nogi. Do poszkodowanego docierają ratownicy z Długiej Polany i po zabezpieczeniu urazu ewakuują go Nowego Targu.

03.05, poniedziałek

W dniach 2-3 maj, na prośbę policji ratownicy prowadzą poszukiwania juhasa w rejonie Huby. Od kilku dni brak z nim kontaktu i prawdopodobnie mógł pójść w teren. W wyniku prowadzonych poszukiwań zaginiony zostaje odnaleziony w potoku w masywie Lubania. Niestety ratownikom zostaje już tylko smutny obowiązek transportu zwłok z gór w doliny.

W dniach 2-3.05.2021 ratownicy zabezpieczali medycznie również długodystansowy bieg górski po Beskidzie Wyspowym.

Od tego sezonu w Pcimiu działa również dodatkowy punkt ratowniczy mający do dyspozycji quada z przyczepką, zabezpieczający swoim zasięgiem tereny Beskidu Wyspowego.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

redakcja 04.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również