PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Prace w odnodze Krzywej – na razie pół łącznika

19 kwietnia 2022 15:07

NOWY TARG. Zobaczywszy tuż przed świętami koparkę i walec na drodze między Miejskim Centrum Kultury a galerią „Buy & Fly”, kierowcy już sądzili, że rozpoczyna się budowa oczekiwanego łącznika między ulicami Krzywą a Kilińskiego, przy okazji może powstaną miejsca parkingowe. Radość jest jednak zasadna tylko w połowie.

Prace w odnodze Krzywej – na razie pół łącznika

Prace w uczęszczanym miejscu to tak naprawdę początek remontu 150-metrowego odcinka w kształcie litery L, pomiędzy przybytkiem kultury a galerią i prostopadłego do tej części kawałka drogi między zachodnią ścianą MCK-u a bankiem. Umowa na wykonanie tego zadania, została z szaflarską firmą KAL-TRANS podpisana jeszcze w ubiegłym roku.

– Zakres robót to wymiana nawierzchni, wymiana elementów odwodnienia, wykonanie krawężnika, regulacja kostki na ciągu pieszym – informuje Marcin Dziadkowiec, kierownik referatu ds. drogownictwa i transportu w UM Nowego Targu. – Roboty – zgodnie z umową – mają być sfinalizowane do końca czerwca. Wartość robót to niecałe 280 tys. zł. 

Natomiast żeby mogła powstać druga połowa planowanego łącznika, miasto musiałoby wejść w posiadanie gruntu, który jest własnością prywatną. Rozmowy z właścicielem terenu nowotarskie władze już podjęły, lecz na razie nie przyniosły one rezultatu. Ze względu na dużą ilość planowanych inwestycji z już gotową dokumentacją, środki zapewnione dla miasta w ramach Polskiego Ładu i niestabilne ceny materiałów budowlanych – oczekiwany łącznik Krzywej z Kilińskiego nie znalazł się w tegorocznych priorytetach inwestycyjnych. Być może nawet zostanie do zrealizowania w następnej kadencji i trudno wykluczyć, że trzeba będzie dla niego uzyskać decyzję ZRID.   

(asz)

 

 

Anna Szopińska 19.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również