Kamery live
prognoza pogody

PPUZ. Zdaniem powiatu – nadzieja w szybkim wyborze rektora

25 stycznia 2022 04:19

POWIAT NOWOTARSKI. Samorządem, który ponad 20 lat temu najhojniej wywianował „Podhalankę”, dając mocny argument za jej utworzeniem, jest powiat nowotarski. Wartość terenu, na którym powstawały najpierw budynek „Gorce”, a potem „Tatry”, także wartość kolejnej darowizny – terenu starego szpitala – jest bowiem ogromna.

PPUZ. Zdaniem powiatu – nadzieja w szybkim wyborze rektora

Takie wiano daje pełne prawo do zabrania głosu w sprawie przeciągającego się konfliktu.

– Temat na pewno jest trudny, bo uczelnia ma autonomię i ciężko jej wskazywać, jak ma rozwiązać powstały spór – mówi wicestarosta Bogusław Waksmundzki. – Natomiast mamy nadzieję, że kalendarz wyborów nowego rektora zostanie utrzymany i przyjście nowego rektora załagodzi wszelkie konflikty, przywróci równowagę, uspokajając atmosferę w kadrze dydaktycznej, wśród studentów, ale i wśród mieszkańców, którzy dopytują, czemu tam nie interweniujemy. Jeżeli kalendarz wyborczy zostałby utrzymany, to myślę, że spór zakończy się szybko i wszystko to zostanie uleczone.  Bo każdy student na pewno się niepokoi, jak to wszystko będzie wyglądać. A powiat faktycznie partycypował, wspomagał tę uczelnię jako uczelnię państwową, publiczną. Wszystkie samorządy Podhala dwadzieścia lat temu bardzo mocno wspierały powstanie Szkoły. W związku z tym mamy moralne prawo, żeby się niepokoić i mamy nadzieję na szybkie zakończenie tego sporu.

(asz)

Anna Szopińska 25.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również