Kamery live
prognoza pogody

PPUZ w Nowym Targu otrzymało zwiększone środki finansowe z MEIN

24 czerwca 2022 17:39

Decyzją Ministra Edukacji i Nauki dr hab. Przemysława Czarnka, prof. uczelni zwiększona została wysokość subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego publicznych uczelni zawodowych na rok 2022 r. Ta korzystna zmiana obejmie także PPUZ w Nowym Targu – środki zostaną przeznaczone m.in. na wzrost wynagrodzeń dla pracowników uczelni. 

PPUZ w Nowym Targu otrzymało zwiększone środki finansowe z MEIN

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu uzyskała dodatkowe środki finansowe w wysokości 5 mln 534,8 tys. zł. Zwiększone środki finansowe przeznaczone na wsparcie PPUZ w Nowym Targu świadczą o wysokim potencjale Uczelni oraz jej roli i znaczeniu nie tylko dla regionu Podhala, ale także dla całej Polski.

Decyzja Ministra w zakresie przydzielonych środków finansowych jest kontynuacją zapewnień o wsparciu finansowym ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki, które padły podczas obchodów Święta Uczelni PPUZ w Nowym Targu, 20 maja 2022 r. Wysokość kwoty dowodzi również, że inwestycje, projekty i działania podejmowane przez PPUZ w Nowym Targu, a także wysokie standardy kształcenia i ciągłe starania podejmowane na rzecz rozwoju Podhalańskiej Alma Mater znajdują uznanie i poparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Decyzją p.o. Rektora dr Bianki Godlewskiej – Dzioboń, 2 mln zł zostanie przeznaczone na wzrost wynagrodzeń dla pracowników Uczelni. Pozostałe ponad 3,5 ml zł zostanie przekazane nowym władzom rektorskim do dalszego rozdysponowania.

os 24.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również